0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Zayıflama Aşısı

Zayıflama Aşısı

Zayıflama Aşısı

Beta HCG diğer adıyla Zayıflama aşısı; Obezite aşısı olarak da anılan Zayıflama Aşısı İzmir günümüzde asrın bir sorunu olan obeziteye karşı uygulanan tedavi yöntemi olmaktadır. Obezite durumu şüphesiz ülkemizde de başta olmak üzere birçok dünya ülkesinde büyük bir sorun halini almıştır. Hatta buna yönelik birçok reklam panoları veya zorunlu reklam yayınlarına da denk geldiğiniz olmuştur.

Zayıflama Bostanlı

Türkiye halkının %30’luk bir dilimi maalesef obez, %30’luk bir toplum dilimi de fazladan kilolara sahip olmaktadır. Bu sorun özellikle de gelişmiş ülkelerde seyir gösterirken, kişi sayıları ise gün geçtikçe artmaya ve sorunun önüne geçilemez bir hal almaya başlanmıştır. Dilerseniz Lazerle Zayıflama İzmir tedavimiz den de yararlanabilir, Bu duruma ek olarak teknolojik gelişmelerin insan hayatını tamamen kolaylaştırdığından ötürü birçok kişi bu etki ve yanlış beslenme durumundan ötürü obezite ile mücadele halini almıştır.

Hcg Aşı Zayıflama İzmir

Doğru beslenme, egzersizler ve doğru diyet programları her ne kadar obezite durumuna yönelik faydalı bir ilerleyiş sağlasa da bilim insanları günümüzde halen obeziteye karşın tam etkili çözüm arayışlarına devam etmektedirler. Konumuz dahilinde ise sizlere bu çözümler arasında en etkili buluş olan “zayıflama aşısı” üzerine bilgiler sunmaya devam edeceğiz.

Zayıflama Aşısı Nedir?

Her ne kadar insanlar aşılar üzerine temkinli davranışlar sergilese de tamamen tıp alanında 20’nci yüzyıldan sonra önemli bulaşıcı hastalıklara yönelik kullanım gösterilmiştir. Aşı türleri kardiyovasküler, kanser, diyabet ve obezite gibi hastalıkların artış göstermesiyle birlikte daha da geliştirilerek günümüzde en etkin halleriyle tedaviler üzerinde kullanılmaktadır. Bu hızlı gelişmeler ile birlikte son yıllarda hastalıkları önleyici aşı türlerinin çalışmalarında yüzlerce bilim adamı tarafından destek verilmiştir. Zayıflama aşısı ise günümüzde halen üzerinde geliştirme üzerine çalışılan ve uygulanan bir yöntem olmaktadır.


Obezite ile ilgili olarak yapılan aşı çalışmalarında bir mikroorganizma olan adenovirüs 36 isimli türün çok sayıda hastalığı tetikleyen ve öte yandan obezitenin de oluşmasını sağlayan tehlikeli ve bulaşıcı bir virüs türü olduğu ortaya çıkmıştır. Buna yönelik birçok bilim adamı bu virüsü ortadan kaldırmak veya etkisiz hale getirmek için aşı üzerinde çalışmalara devam etmektedir. Bir diğer aşı çalışması da midede salgulanan ghrelin hormonu üzerine olmaktadır. 1999 yılında ortaya çıkan ve kişinin yemek yerken zorlanma ve iştah kapanıklığı üzerine etkili olan bir hormon olduğu ortaya çıkmıştır. Uzmanların yapmış olduğu çalışmalar neticesinde bu hormonun belirli bir seviye de durmasını ve düşmemesi üzerine etkiler yaratmıştır.

Karşıyaka Zayıflama

Bunlara ek olarak bir farklı aşı çalışması da somatostatin adı verilen kilo almaya teşvik edici bir hormon üzerine olmaktadır. Fareler üzerinde yapılan deneyler sonucunda kilolu farelerin testinde onda biri kadar kilo verdiği görülmüştür. İzmir Lazer Epilasyon bu yöntem üzerine yapılan çalışmalar birden fazla çeşitli etkilerde gösterdiğinden ötürü tartışma konusu haline gelmiştir. Bu nedenle zayıflama aşısı kadar pekte etkili bir yönü bulunmamaktadır.