0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular
Lazer Epilasyon ile Tüm Kıllar Temizlenir mi?
Lazer epilasyon ile yapılan kıl alma tekniklerinde hem erkek, hem de kadınlarda ciddi oranlarda kalıcılıkta azalma görülmekte, bu durum kendilerine hayat kalitesine daha ciddi bir katkı sağlayarak yaşam sürmelerini sağlamaktadır. Fakat bu tedavi yöntemiyle %100’lük bir temizleme başarısı mümkün olmadığını da söylemekte fayda var.
Erkek Lazer Epilasyonu Kaç Seans Oluyor?
Kadınlarda da olduğu gibi bu durum cilt ve kıl yapısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Bazı bölgelerde değişkenlik gösteren bu durum ile birlikte erkeklerde lazer epilasyon tedavisi de 6 ila 10 seanslık bir işleme tabii olmaktadır. Göğüs, bacak ve yüz bölgeleri de dahil olmak üzere tedavide iyi bir sonuç elde edilebilinmektedir. Kılların daha derin yerleşimli olduğu bölgeler olan üst kol, ense ve sırt bölgelerinde ise daha fazla seans gerçekleşebilir. Lazer epilasyona karşın bu bölgeler daha dirençli olduğundan ötürü seansın sayısı yüksek olmaktadır.
Fraksiyonel Lazer Kimlere Uygundur?
Açık ten rengine sahip kişiler koyu renkli tene sahip kişilere göre bu konu da daha şanslı olmaktadırlar. Çünkü bu uygulama açık tenli kişilerde daha başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Lazer tedavilerinin birçoğu açık tenlilerde daha etkili olan başarılı sonuçları ortaya çıkarmaktadır. Fakat her cilde özel olarak uygulanan bu tedavi için koyu ten rengine sahip kişilerde de oldukça etkili olduğunu belirtmekte fayda var.
Lazer Öncesinde Ne Yapılmalıdır?
Lazer yönteminin gerektirdiği herhangi bir ön hazırlık bulunmuyor. Buradaki en temel nokta hastanın bu uygulamayı yaptırma konusundaki kararlılığı ve hastanın tedaviye uygunluğudur. Uygulama yapılmadan önce hastanın genel sağlık taraması yapılmalı ve herhangi bir hastalığı olup olmadığına bakılmalıdır. Zira lazer yöntemi bazı hastalıklar için zararlı etkiler meydana getirebilir.
Lazer Sonrasında Ne Yapılmalıdır?
Lazer, insanlarda ciddi etki yaratan bir operasyon değildir. Bu nedenle operasyon gerçekleştikten sonra insanlar hemen günlük işlerine geri dönebilirler. Lazer yöntemiyle yok edilen yağ hücreleri işlem sonrasında hiçbir şekilde geri gelmez.
Botoks Kimlere Uygulanabilir?
Botoks uygulamasının bir takım hasta profilleri bulunmakta ve uzman doktorlar tarafından da belirtiler bu profiller; yüz mimik kasları, iki kaşınızın orta alanı, göz çevresi bölgeleri, alın bölgesi ve bu alana yakın çevrelerde botoks uygulaması idealdir.
Saç Simülasyonu İşlemi Ne kadar sürüyor?
Saç dövmesi olarak da bilinen işlem için her kişiye göre belirlenen işlem süresi değişkenlik göstermektedir. Saç dövmesi yapılacak alanın genişliği, işlemin zorluk derecesi ve kök sıklığına göre süresi de değişiklik göstermektedir. Bu yüzden, net bir süre veremiyoruz. Fakat genel itibariyle saç simülasyonu işlemleri en kısa yarım saat sürmekle beraber ortalama açısından 2- 3 saat sürdüğünü söyleyebiliriz.