0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Saçı Yıpratan Şeyler

Saçı Yıpratan Şeyler

Güzellik Tamamlayıcısı Saçlar

Kadınların ilgilenmekten hoşlandığı, erkeklerinse dokunmaya bayıldığı saçlar, beyazladığı, güçsüzleştiği ve ya döküldüğünde moralleri alt üst eder. Günümüz koşullarında Saç Tedavisi İzmir saçların yıpranması çevresel, kişisel veya genetik etkenlerden kurtulabilmiş değildir. Birçok sebeple saçla dirayetini kaybeder, dolgunluk yerine kalan ne kadar uğraş verilse de bakımsız görünen bir hâl alabilir.

Saçı yıpratan şeyler

Elleri sık sık saçlara götürmenin, saçlarla oynamanın saçları yağlandırdığı bir gerçektir yalnız her zaman yıprattığını söylemek doğru olmayabilir. Saçı yıpratan şeyler ise Eğer banyo öncesi masaj yaparmışçasına saç dipleri ve saçlarla oynanırsa saçların güç kazanacağı, daha sağlıklı uzayacağı söylenebilir. Sürekli saç tarama alışkanlığı saçların dökülmesine, doğal görünümünün bozulmasına, kırık uçlarının çoğalmasına sebep olur. Banyo sırası ve sonrası saç taramak saç sağlığı açısından en güzelidir. Hiç taramaması ise saçların havalanamaması anlamına gelir.

Kadın Saç Dökülme Tedavi Karşıyaka

Saç boyaları, renk açıcılar tam bir katildir. İçeriğinde bulunan alkol sebebiyle saçların kurumasına ve matlaşmasına yol açar. İlla kullanmak isteyenler için kademe kademe kullanılması önerilebilir. Şampuan ve saç kremlerinin içerisinde ise silikon vardır. Saça parlaklık ve yumuşaklık verse de sık kullanım nedeniyle saçlar susuz kalıp cansızlaşacak ve doğal şeklini kaybedecektir. Silikonun diğer bir özelliği zor temizlenmesidir. Silikonu daha az olan ya da hiç bulundurmayan şampuanlar tercih edilmelidir. Ayrıca kullanılan şampuan markasının arada bir değiştirilmesinde fayda vardır.

İzmir Saç Doktoru

Her konuda her şeyin fazlasının zarar verdiği inancı saç düzleştiricilerin kullanımını da ilgilendirir. Her gün kullanılması saçları yavaşça yakacak, kurutacak, matlaştırıp kıracaktır. Saç kırıklarının kestirilmesi gerekmektedir. Böylece yeni çıkıp uzayan saçlar parlak bir görünüm sağlar. Saç hücreleri kendini yeniler, aynı hatalar tekrarlanmazsa eskisi gibi güçlenir.

Islak saçlarla dışarı çıkmak, toz ve kirin saçlarla temasını arttırır. Evdeyken bir tülbent yardımıyla suyundan arındırılarak kuruması sağlanmalıdır.