0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Saç Simulasyonu

Saç Simulasyonu

Saç Simulasyonu Hakkında En Geniş Bilgi

Saç Simülasyonu Sağlıklı Bir Yöntem mi?

Saç simülasyonu herkesin yapabileceği bir işlem değildir. Notox Estetik Dermatoloji Kliniği olarak tamamen Dermatolog Doktor Kontrolünde özel olarak enjekte edilen boyaların kel ve seyrek bölgelere aktarılmasıyla yapılan basit bir yöntemdir. Simülasyon işlemi sırasında kullanılan makine ve enjektörlerin hepsi size özel olarak tek kullanımlık şeklinde kullanılmaktadır. Kullandığımız boya size işleyen aparat bu sebeple steril olmaktadır. Sizler de İzmir saç simülasyonu merkezleri arasında size en uygun olanı bularak bu işlemi uzman gözetiminde yaptırabilirsiniz. Saç dövmesi, ağrı ve sancı vermeyen bir işlemdir. İzmir de Saç ekimi gibi uzun süreli iyileşme dönemine de sahip değildir. Bu sebeple birçok kişi bu yöntemi tercih ediyor ve günlük hayatına kolaylıkla uyum sağlayabiliyor.

Saç Simülasyonu İçin Hangi Boyalar Kullanılır?

Saç köklerinin pigmentastonu aslında boya enjekte edilmesi ile gerçekleşmektedir. Bu yüzden aynı zamanda saç dövmesi ya da boyası olarak da adlandırılan bir işlemdir. Kullanılan boyalar yalnızca bu işlem için üretilmiş olup herhangi bir diğer alanla alakası bulunmamaktadır. Örnek vermek gerekirse, kalıcı kaş boyası ya da dövme gibi işlemlerle ilintili değildir. İzmir saç simülasyon makineleri son teknoloji ve modern makinelerden oluşmaktadır. Bu makinelere özel olarak üretilen profesyonel cilt boyalarıdır. Bu yüzden herhangi bir yan etkisi ya da sağlıksız bir yönü bulunmuyor. Aynı zamanda bilindiği üzere dövme boyasıyla da bir ortak noktası bulunmuyor, dövme gibi eskime yapmıyor bu sebeple.
Saç Ekiminden Farklı Bir İşlem midir?

Saç ekimi, daha uzun süren ve geçiş dönemi olan bir işlemdir. Bu işlem tek seansta sona ermeyen ve daha uzun sürece dayalı bir yöntemdir. Saç pigmentasyon işlemi ise tek seferde sona erip doğrudan etkisini göstermektedir. İşlem sırasında ve sonrasında herhangi bir acı olmaz ya da bir iz kalmaz. Saç ekiminde ise iyileşme sürecinde bir iz oluşmaktadır. Hatta bunun için de birçok insan pigmentasyon yöntemini tercih etmektedir.

Saç Simülasyonu İzmir

İzmirde Saç Simülasyonu

Saç ekimi yönteminden çekinen insanların da tercih ettiği bir yöntemdir aynı zamanda saç simülasyonu. Bununla beraber, günlük hayata doğrudan geçiş yapmak ya da ilk gün banyo yapabilmek saç ekimi için pek de mümkün olmayan şeylerdir.

Saç Pigmentasyonu İşlemi Sonrası Nasıldır?

İşlem sonrası süreç, birçok diğer saç operasyon yöntemlerine göre daha kolay geçmektedir. Hatta yaptırdığınız ilk gün güneşli bir alan olmaması kaydıyla, günlük işlerinize geri dönebilirsiniz. Sizin üzerinizde herhangi bir olumsuz etki yaratmayacaktır. Duruş bakımından da doğal durduğu gibi sizi daha dinç ve sağlıklı gösterecektir. İzmir saç simülasyonu merkezlerinde yaptıracağınız bu işlem sonrası, ilk haftaya özen göstermeniz yeterlidir. Yoksa, ilk gün de dahil olmak üzere duşunuzu alabilirsiniz. Tek şart suyun ılık olmasıdır. Bununla beraber, saç pigmentasyonu işlemi etkilerini ilk bir haftada gösterebiliyor. Bu süreçte kafa derinize müdahale etmemeniz son derece önemli.

Saç Pigmentasyonu İşlemi Sonrası Nasıldır?

Saç köklerinizin çıkmadığı alanları pigmente işlemi ile görünür hale getirdiğiniz saç simülasyonu işlemi son derece basittir. Bununla beraber hemen her kişide herhangi bir ağrıya da neden olmamaktadır. Son yıllarda sıklıkla tercih edilen bu yöntemde işlem sırasında ağrı çektiğini belirten insan sayısı da yok denecek kadar azdır. Böylesine basit bir işlem için sonraki süreç de aynı kolaylıkta geçmektedir. Saç simülasyonu işleminin sonrasında, ilk gün dahil olmak üzere ılık su ile duş alabiliyorsunuz.

Saç Simülasyonu

İzmir Saç Simülasyonu

Yalnızca saçınızın alışma dönemi olduğu için ilk bir ya da iki gün kızarıklık gibi şikayetler olabilir. Bunun haricinde ilk hafta içerisinde olası olan dökülme gibi durumlara rastlarsanız da doktorunuzdan krem önerisi alıp kullanabilirsiniz.

Saç Simülasyon İşlemi Kaç Saat Sürmektedir?

Saç dövmesi olarak da bilinen işlem için her kişiye göre belirlenen işlem süresi değişkenlik göstermektedir. Saç dövmesi yapılacak alanın genişliği, işlemin zorluk derecesi ve kök sıklığına göre süresi de değişiklik göstermektedir. Bu yüzden, net bir süre veremiyoruz. Fakat genel itibariyle saç simülasyonu işlemleri en kısa yarım saat sürmekle beraber ortalama açısından 2- 3 saat sürdüğünü söyleyebiliriz. Yanı sıra ekstra işlemlerle beraber 5 saatlik süren işlemler de olmaktadır zaman zaman. Tabii en büyük artısı ise bu işlem süresi yalnızca tek seans için geçerli. Çünkü, saç simülasyonu tek seanslık bir işlemdir.
Saç Simülasyonu Kaç Kere Yaptırılabilir?

Saç deriniz üzerine yapılan bu işlemin kalıcılık süresi ortalama olarak 3 yıldır. Bu süreç kafa derisine göre değişkenlik göstermektedir, tabii ki. Fakat yöntemden memnun kaldıysanız, ya da 3 sene dolmadan yeniletme ihtiyacı hissediyorsanız, aynı şekilde rahatlıkla aynı işlemi yaptırabilirsiniz. Bu işlem içeriği bakımından da herhangi bir zararlı unsur içermediği için istenilen sıklıkta tekrarlanabilmektedir. İzmir Saç Ekimi Merkezimiz, İlk yaptırdığınız işlemden sonra en az 4 hafta geçmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilen bir süredir. Sonrasında istediğiniz şekilde işlemi yaptırabilir, renk ve saç efekti uygulaması konusunda destek alabilirsiniz.
Saç Simülasyonunun Kişideki Etkileri

Saç simülasyonu, buna ihtiyacı olduğunu düşünen insanlar arasında çok büyük olumlu değişimlere neden olmaktadır. Kişi saç simülasyonu işlemi sonrasında, daha özgüvenli ve iyi hissetmektedir. Ortalama olarak üç sene deride kalması ve dövme gibi renginde herhangi bir solma ya da değişim olmaması da kişi açısından oldukça avantajlıdır. Birçok insan, bu işlemi yaptıran kişileri günlük hayatta fark edemiyor bile. Bu yüzden kişide bir mahcubiyet de oluşmuyor. Yapılan araştırmalar da işlem sonrası kişilerin sosyal hayatlarında daha aktif olduklarını belirtmişlerdir. Saç pigmente işlemi, yalnızca fiziki yönde olumlu değişikliklere değil, aynı zamanda kişi üzerinde psikolojik açıdan olumlu etkilere de neden olmaktadır. Bu sebeple saç dövmesi yaptıran birçok kişi bu işlemi tek seferde bırakmayıp, yeniletmeye devam ediyor.