0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Saç Simulasyonu İzmir

Saç Simulasyonu İzmir

İzmir Saç Simulasyonu

Saç dökülmesi problemleri, ilerleyen yaşlarda olduğu gibi, gençlerde bile ortaya çıkabilen, genetik yada yaşlanmaya bağlı bir sorundur. Saçların bizim için önemli bazı bölgelerinin seyrekleşmesi, genelde sosyal açıdan pek istenmeyen bir durum yaratır. İzmir Saç simülasyonu, saç dökülmesi İzmir sonucu seyrekleşen bölgelerin pigmentasyon ile kapatılması işlemidir.

Saç Simulasyon İzmir

Bu işlemi yaparken, saç pigmentasyonu, saç dövmesi izmir, izmir micro hair, izmir saç gölgelendirme gibi isimlerle de uygulanmaktadır.

Saç simülasyonu nasıl uygulanır?

İzmir Saç pigmentasyonu işlemi, kişinin saçlarındaki seyrek bölgelerin tespit edilmesi ve anlaşılmasıyla ona uygun pigmentasyon sonucunun hazırlanması ile uygulanır. Tamamen kişiye özel saç haritaları ile çalışılır. Hiç saçı olmayan bir kişi bile, saç pigmentasyonu izmir ile oldukça kısa kesilmiş saç görüntüsüne tek seansta bile kavuşabilir. Bu işlem yapılırken, kişinin yüz şekli mutlaka dikkate alınır ve İzmir Saç Simülasyonu işlemi, yüz şekline göre uygulanabilir. Pigmentasyon işlemi sonuunda, micron düzeyinde noktalar, kafa derisine işlenmektedir. Bu noktalar, saçlı kafa derisi şeklinde bir imaj sağlar ve açık yerlerde saç efektinin oluşumuna yardımcı olmaktadır.

Türkiye’de tek olarak Klinik ortamında yapılan saç simulasyonu steril ve hijyenik şartlarda Dermatolog Doktor kontrolünde yapılır. Bu sayede sağlıklı kalıcı sonuçlar elde edilir. Doğal gözükmesi bu konuda çok önemlidir. Bu sebeple işlemi tek seansta bitirmek yerine ikinci hatta üçüncü seans eklenerek yapılmalıdır. Kullanılan ürünler sağlığa zararı olmayan dünya çapında geçerli üst kalite ürünler olmalıdır. Yapılan bu estetik uygulamada sağlık gözardı edilmemelidir. Diğer önemli husus ta tecrübeli ellerle kullanılan cihazın kalitesidir. Kişinin konforu ve beklentisi böylelikle sağlanır. Bu uygulamada doğru teşhis önemidir. Çünkü her zaman saç simulasyonu doğru tercih olmayabilir. Çok beyaz saçlarda ve çok sarı saçlarda tercih edilmemelidir.

Saç Simulasyonu Kimler İçin Uygundur ?
  • Saç Ekimi yaptırmış fakat istenilen sonucu alamamış kişiler,
  • Saç Derisinde var olan boşluklar mevcut saçı seyrek gözüken kişiler,
  • Ameliyattan sonra kalan izlerin kapatılmasında,
  • Saçkıran rahatsızlığından dolayı açılmış bölgelerin kapatılmasında,
  • Tamamen kel olan kişiler,
  • Bayanlarda saç dökülmesinden kaynaklı seyrelmiş alanlar

Saç Simülasyonu işlemi, ağrısız olmakla birlikte erkek ve kadında saın açık yerlerini kapatma yöntemleri arasında en yeni çıkan ve çok tercih edilen; cerrahi olmayan bir yöntemdir. Saçınızın dökülme ölçüsüne ve istenilen görüntüye bağlı olarak gerçek saç köklerinin doğal görünümünü yansıtmak için saç derisinin derms ve epidermis birleşim yerine doğal mikropigmentlerin uygulandığı inanılmaz ve hayat değiştirici kellik kapatma yöntemidir. Yöntemimiz, sadece doğal pigmentler ve uygulama yöntemleri kullanarak günümüzde dünyada mevcut bu türdeki en iyi kelllik kapatma yöntemi olarak kabul edilmektedir.