0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Saç Kaybı

Saç Kaybı

Saç Dökülmeleri

Kimi zaman genetiksel kimi zaman ise kullanılan ürünler, kimyasal maddeler, yaşa bağlı saç dökülmeleri ve bakımsız saçlarda meydana gelen saç kayıpları kişileri rahatsız etmektedir. Özellikle erkeklerde sıklıkla meydana gelen kısmi veya tümü ile dökülen saçlar kellik durumunu göz önüne sermektedir. Peki, bu saç kaybı kimlerde neden olmaktadır diye soracak olursak, ilk olarak saçların sık sık ve çok sıcak veya çok soğuk su ile yıkanması bir müddet sonra genellikle erkeklerde olmak üzere ilk olarak kısmi daha sonra tüm bölgelerde saç dökülmeleri yaşanarak büyük bir sorun haline gelmektedir ve çözümü saç ekim merkezlerinde aramak zorunda kalmaktadırlar.

Karşıyaka Saç Kaybı Tedavi

Saç Dökülmesi Tedavisi yapan Notox Estetik Merkezi; Bilinçsiz bir şekilde kullanılan içlerinde ağır kimyasalların bulunduğu bazı saç bakım ürünleri de saçlara zarar vererek veya saçlara ağır gelerek saçların dökülmesine sebep olmaktadır. Duş sonrasında saçların kurutulmaması alışkanlığı ise, saçların zayıf düşmesine neden olarak dökülmelere sebep olmaktadır. Saç Tedavisi İzmir makalemize de bakınız, Bayanların sıklıkla tercih ettiği duş sonrası saç kurutma makineleri, şekil vericiler, saç düzleştiricileri, saç bukleleştirici aletler aşırı ısı sebebi ile saçlara zarar vererek saçların kopmalarına sebebiyet vererek saç kayıplarına neden olmaktadır.

Saç spreyleri ve saç jöleleri saç kayıplarına neden oluyor

Saçlara şekil vermek amacıyla kullanılan saç spreyleri, saç kremleri ve saç jöleleri gibi ürünler saçların yapısına zarar vererek dökülmeler meydana getirmektedir. Saçlara uygun ağır kimyasal içermeyen, Paraben bulunmayan içinde vitamin ve mineraller bulunan saç bakım ürünleri ve saç şampuanlarının kullanımı saçları güçlendirerek saç kayıplarının yaşanmasını engellemektedir.

Saç kayıplarına neden olan etmenler

Sinir, stres, vitamin eksiklikleri, yetersiz ve dengesiz beslenme, kilo kayıpları ve çeşitli hastalıklar saçların dökülmesine neden olmaktadır. Bu gibi hastalıkların neden olduğu saç dökülmelerine karşın saç kaybına neden olan etmenlerin doktor yardımı ile saptanmasını ve tedavi sürecine girip sağlıklı ve güçlü saçlara kavuşmak mümkün olabilmektedir.