0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız
Nasır Tedavisi

Nasır Tedavisi İzmir

Derinin kalınlaşmasıyla birlikte oluşan Nasır problemi vücudun kendisini koruma amaçlı olarak oluşturduğu bir sağlık problemidir. Nasırlar genellikle sürtünme yoluyla başta olmak üzere aynı zamanda basınç yoluyla da meydana gelen problemler kapsamında yer almaktadır. Her ne kadar olumsuz olarak görünen bir durum olsa da aslında nasır oluşumları bir nevi fayda da sağlamaktadır.

Karşıyaka nasır tedavi doktor tavsiye

Yani vücut nasır mekanizmasını meydana getirmediği vakit daha çok ayaklarda görülmekte olan nasırların yerine delinen vücut oluşumları meydana gelmekteydi. İnsanların en korkulu ve en tiksindiği konulardan biri olmaktadır, birçok kişi günlük hayatında sürekli ayakkabı giydiği için çeşitli iş pozisyonlarında maalesef terlik ve benzeri envanterler kullanamamakta. Bu nedenle ayakkabı içerisinde oluşmuş olan nasırlar daha fazla ağrılı ve sancılı geçmekte. Derinin kalınlaşmasıyla birlikte oluşan Nasır problemi vücudun kendisini koruma amaçlı olarak oluşturduğu bir sağlık problemidir.

Bostanlı nasır tedavi doktor tavsiye

Nasırlar genellikle sürtünme yoluyla başta olmak üzere aynı zamanda basınç yoluyla da meydana gelen problemler kapsamında yer almaktadır. Her ne kadar olumsuz olarak görünen bir durum olsa da aslında nasır oluşumları bir nevi fayda da sağlamaktadır. Yani vücut nasır mekanizmasını meydana getirmediği vakit daha çok ayaklarda görülmekte olan nasırların yerine delinen vücut oluşumları meydana gelmekteydi. İnsanların en korkulu ve en tiksindiği konulardan biri olmaktadır, birçok kişi günlük hayatında sürekli ayakkabı giydiği için çeşitli iş pozisyonlarında maalesef terlik ve benzeri envanterler kullanamamakta. Bu nedenle ayakkabı içerisinde oluşmuş olan nasırlar daha fazla ağrılı ve sancılı geçmekte.

Nasırlara Karşı Doğru Ayakkabı Seçimleri Yapmalısınız

Nasırların oluşumu genellikle ayakkabılardan kaynaklı olmaktadır. Büyük ayakkabı seçimlerinden ötürü oluşan sürtünmelerde nasır meydana gelmektedir. Ayağınız ayakkabı içerisinde büyük olduğundan ötürü sürekli hareket ettiği için ayakkabı iç taban bölgesine sürtünerek nasırların oluşumunu destekler. Öte yandan büyük ayakkabılar gibi, küçük ayakkabı ürünleri de nasırın oluşumunda katkı payı sağlar. Yani her halükarda her iki sebepten ötürü de ayağınızda nasır oluşumu gerçekleşmektedir. Bu durumun önüne geçmek için ayakkabı seçimlerinizi tam olarak yapmalısınız aksi takdirde nasır olma ihtimali yüksek bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Nasırlar Ayağın Hangi Bölgelerinde Oluşur?

Nasırlar hemen yukarıda da belirttiğimiz üzere sürtünme veya basınç yolu ile oluşmaktadır. Oluşum gösterdikleri yerler ise tırnak yatağı, parmak üstleri, tırnak kenarları, parmak yanları ve bazı kişilerde ise ayağın hemen üst kısmında da oluşabilmektedir. Daha çok deri yapısının sürtünmeye dayalı en çok oluşum gösterdiği yerde başlayan nasır, aynı zamanda çıplak dolaşan veya elleri ile dolaşan işçilerde de sıklıkla görülen bir rahatsızlıktır. Bu tür durumlarda genellikle ağrısız olan nasır yapıları derinin kalınlaşması gibi görüntülerde verebilmektedir. Fakat bunlara daha detaylı bir farklı örnek vermek gerekirse ayakkabı içerisinde sürekli aynı noktada vuran ayakkabılar sebebi ile gerçek nasırlar oluşabilmektedir.  Hemen her sıkı yapıda olan ayakkabılardan ötürü nasırlar oluşabilmektedir. Buna ek olarak nasırlar parmak arasında çıkabildiği gibi topuk bölgesinde de çıkmaktadır. Ayak bunyonlarında da nasır oluşumu gözlenmiştir. Bunun oluşumu ise tamamen bu kemik yapısının çıkıntılı ve sürekli ayakkabı ile sürtünme temasında olmasından kaynaklı bir durum olmaktadır. Bu kemiklerin yapısından kaynaklı olarak üzerindeki derinin sert olmasından ötürü alt tabaka derinin korunmasını sağlayarak nasır oluşmasına neden olmaktadır.

Nasır Tedavisi

Nasır tedavisine yönelik birçok merdiven altı iş yerleri bulunmakta, bunlardan kesin suretle uzak durmanız hem ayak sağlınız hem de cep sağlınız açısından önemlidir. İnsan sağlığını hiçe sayan ve durumun daha da kötü bir hal almasını sağlayan bu kişilere itibar etmemenizde fayda var. Öte yandan bu tür tedaviler için öncelikli olarak Podiatrist veya alanında uzman kişilere danışarak tedavi sürecinizi başlatmanız en iyi seçim olmaktadır. Nasır yapısında sinir uçları ve kan dolaşımı olmadığından ötürü kolay bir işlem nezdinde gerçekleştirile bilinmektedir.

Kan akışı gibi durumlar olmadığından ötürü ve aynı zamanda herhangi bir sinir damarına bağlı olmadığından doğru araçlarla nasırın alınma esnasında herhangi bir acı duyusu hissedilmemektedir. Nasır Tedavisi Karşıyaka için ayakkabı seçimi yapmak için Podiatriste başvurmanız ve bu doğrultuda alacağınız önerilerle tercihlerinizi yapmalısınız. Günümüzde steril ve hijyenik ortamlarda nasır tedavisi gibi fazla ciddiyeti bulunmayan rahatsızlıklar kolaylıkla tedavi edilebilmektedir.