0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Leke Lazeri

Leke Lazeri

Leke Lazeri İzmir

Leke Lazeri Nedir?

Lazerle Leke Tedavisi

Toplumda sıklıkla rastlanılan deriden kaynaklanan Erkek Lazer Epilasyon Karşıyaka; bir problem olmakla birlikte Dövme Silme Karşıyaka işi, kişilerin dış görünüşünü etkilendiğinden estetik kaygı ve bazı durumlarda psikolojik problemlere neden olur. Bunun dışında herhangi bir fiziksel rahatsızlık meydana getirmeyen lekeler kozmetik müdahalelerle ve son zamanlarda lazer yöntemiyle kontrol altına alınabilmekte, yok edilebilmektedirler.

Ciltte Lekelenme Neden Kaynaklanır ?

Ciltte lekelenme oluşmasının en önemli nedeni melanin pigmentinin belli bir noktada toplanmasıdır. Ayrıca hormon değişimleri, yaşlılık, yanlış ürünler kullanmak, güneş ve bilinçsiz uygulamalarda cildimizde lekeler oluşmasına neden olabilmektedir. Melazma adındaki lekeler genellikle alın, göz çevresi ve yanaklar çevresinde oluşurlar.

Lazerle Tedavi Nasıl Gerçekleşir ?

Yoğun ışık demetine lazer adı verilir. Lazer tedavisinde birden fazla lazer kullanıldığı ve her birinin farklı renkte olması dikkati çeker. Işığın rengini belirleyen dalga boyutudur. Her ışığın dalga boyutu farklı olduğundan lazer renkleri farklılık gösterir. Ciltteki lekelere neden olan melanin pigmentini doğrudan hedef alan bir lazer diğer hücrelerinize hiçbir zarar vermez.

Lazerle Leke Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazerle leke tedavisinde lazer uygulamayı seçtiğiniz bölgenin bronzlaştırıcı kremler ya da güneş dolayısıyla bronzlaşmamış olması son derece önemlidir. Bu uygulama sonrasında hastanın iyileşme dönemi yoktur. İşlem sonrasında hızlı bir şekilde gündelik işlerine geri dönebilir, hiçbir aksama yaşamadan kaldığı yerden hayatına devam edebilir.

Lazerle Leke Tedavisi Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?

Ciltte leke sorunu bulunan bütün hastaların güneşten korunmaya dikkat etmeleri gerekmektedir. Güneşin zararlı etkileri ciltteki lekelerin artmasına neden olduğundan hastaların güneş koruyucu kremlerini günlük hayatlarında yanlarından ayırmamaları ve koruyucularını sürmeden dışarı çıkmamaları tavsiye edilir. Güneş ışığının çok daha doğrudan indiği yaz mevsimlerinde mutlaka koruyucu kıyafetlerden de yararlanmalıdırlar. Tedavi bitiminde cilt temizleyicisi olarak kesinlikle alkol içermeyen ürünler kullanılmalıdır.

Lazerle Leke Tedavisi Kaç Seans Halinde Uygulanır ?

Lazerle leke tedavilerinde tek seans yaygın görülen lekeler, çiller ve yaşlılık lekeleri üzerinde yeterli olmaktadır.Lezyonların bütünüyle yok olmayıp, renklerinin zayıflatıldığı durumlarda nadir olmakla birlikte kişi gerekli görüldüğü takdirde iki üç seans daha lazer tedavisi alabilir.

Kahverengi, yaşlılıktan kaynaklanan lekeler doğal çiller genellikle bir lazer uygulamasıyla gözle görülür biçimde yok olurken, cildin derinlerine işleyen bazı lekeler lazer tedavisine direnç gösterebilirler.

Lazerle Leke Tedavisinin Yan Etkisi Var Mıdır ? Varsa Nelerdir ?

Lazerle leke tedavisinin ciddi diye adlandırabileceğimiz herhangi bir yan etkisi bugüne kadar gözlemlenmemiştir. Enfeksiyon ve yara oluşumu çok nadiren görülür. Tedavi edilen cildin güneş ışınlarından mümkün olduğu kadar uzak kalması ve güneş koruyucu krem kullanımı hastalığın tekrar etmemesi için çok önemlidir. Direk güneş ışığına maruz kalan iyileşmiş ciltte kaybolan lekeler tekrar belirebilirler ve güneş ışığıyla ilişki devam ederse giderek çoğalabilirler.