0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Nedir?

Yüz hatları üzerine insanların en çok şikayet ettiği durum kılcal damarlar olmaktadır. Bu şikayet durumu toplumsal bazda %15 ila 20 civarında olurken çözümler sunan lazerli tedavilerde bulunmaktadır. Çocuklarda bu olası durumlar %2 seyrinde olmakla birlikte genel olarak açık ten rengine sahip insanlarda ortaya çıkmakta olan durum neticesini kapsamaktadır.

Lazer Tedavi İzmir

Yüz bölgesinde bulunan kılcal damarlar diğer bölgelerdeki kılcal damarlara göre farklılık gösterebilmektedir. Şikayetler genellikle 0,1 ila 1 mm çaplarına sahip ince ve görülür vaziyette olan damar durumlarını göstermektedir. Bu durum bazı kişilerde cilt beni şeklinde de kılcal bir damar oluşumunu meydana getirebilmektedir.Yüz hatları üzerine insanların en çok şikayet ettiği durum kılcal damarlar olmaktadır. Bu şikayet durumu toplumsal bazda %15 ila 20 civarında olurken çözümler sunan lazerli tedavilerde bulunmaktadır. Çocuklarda bu olası durumlar %2 seyrinde olmakla birlikte genel olarak açık ten rengine sahip insanlarda ortaya çıkmakta olan durum neticesini kapsamaktadır.

Yüz bölgesinde bulunan kılcal damarlar diğer bölgelerdeki kılcal damarlara göre farklılık gösterebilmektedir. Şikayetler genellikle 0,1 ila 1 mm çaplarına sahip ince ve görülür vaziyette olan damar durumlarını göstermektedir. Bu durum bazı kişilerde cilt beni şeklinde de kılcal bir damar oluşumunu meydana getirebilmektedir.  Kılcal damar Lazer Tedavi Karşıyaka sorunlarının yüz hatlarında seyir göstermesi kişinin tamamen cilt yapısına yönelik olduğunu söylemekte fayda var. Hassas ciltlere sahip kişilerde bu durum daha belirgin bir halde olmakta, öte yandan güneş ışınlarının hasarlarını da bu kapsama katmak gerek. Bunlara ek olarak metabolik, romatizmal, aşırı derecede östrojen, rozase hastalığı, genetiksel ve travma hastalıklarına da bağlı olarak görülebilen durumları oluşturmaktadır.

Burun ameliyatlarında da bu sorunlar kendini gösterebilir ve ameliyat sonrasında kılcal damarlar da artış görülebilmektedir. Yüzde Oluşan Kılcal Damarların Tedavisi Yüz hatlarında çıkan kılcal damarlar herhangi bir uygulama tedavisi yapılmadan kendiliğinden geçebilen bir durum değildir. Bunun için öncelikle uygulamaya tabii olmanız gerekmektedir.

Karşıyaka Lazerle Tedavi

Yüzde oluşan kılcal damarların büyük bir çoğunluğu genellikle kırmızı lekeler, ciltteki hassasiyet durumları ve yüz kırmızılığı gibi sebeplerde ötürü meydana gelebilmektedir. Bu kapsamda kılcal damarların giderilmesi için lazer ile veya ışık tedavisi ile bu durumu bertaraf edebilirsiniz. Daha öncelerinde kılcal damar tedavisi üzerine uygulanan buz ve elektrik cerrahi bu alanda başarılı olmasa da günümüz lazer ve ışık tedavileri bu alanda oldukça başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlamıştır.

Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Kılcal damar tedavisinin seans sayısı kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Bu değişikliklerin asıl nedenleri kılcal damarların cins, kalıklık ve yerleşim gibi durumlarına yönelik değişimler üzerine hesaplanması ile yapılmaktadır. Bu nedenle bazılarında 1-2 seans yeterli olurken,i bazı kişiler için ise seans sayısı damarların kalınlığı ve bulundukları yere göre ortalama 5 seansa kadar uzayabilmektedir. Kalıcı Kaş Kıl Tekniği Fiyatları tam bir verimlilik alınabilmesi adına ve tüm durumlar göz önünde bulundurulduğunda seans aralıkları ise 2 ila 6 hafta arasında olmaktadır.

Lazer ile Kılcal Damar Tedavisinin Yan Etkileri Var Mıdır?

Uygulamadan hemen sonra yüz bölgesinde hafifim si bir pembelik durum görülebilir. Bu durum ciddi bir gidişat olmamakla birlikte ameliyattan 10-12 saat sonrasında geçmektedir. Morluk durumları ise sadece PDL lazerde oluşan ve kısa atımlı bir süreci taşımaktadır. Diğer uygulama seçenekler içerisinde bulunmamaktadır. Kılcal damarların yaygınlığı geniş ise yüz bölgesinde yarım gün kadar ödemler oluşabilmektedir. Uygulama sonrasında genellikle yapılan araştırmalarda herhangi bir kabuklanma veya yara gibi durumlar meydana gelmemektedir.