0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Lazer İle Zayıflama Karşıyaka

Lazer İle Zayıflama Karşıyaka

Lazer İle Zayıflama

Lazer yöntemi zayıflama konusunda en kısa sürede en etkili çözümü üreten tıbbi bir yöntemdir. Genellikle diyet programları ve yorucu spor egzersizlerini yapmak istemeyen kişiler lazer ile zayıflama yolunu tercih ediyor. Bu yöntem, diod lazer ışığı ile doğrudan yağ hücresi zarının patlatılması esasına dayanan bir yöntemdir. Başarısı dünya çapında kanıtlanan bu yöntem 3-4 yıldan bu yana başarılı bir şekilde uygulanıyor.

Lazer Nasıl Uygulanır?

Lazer yönteminde öncelikle bölgesel fazlalıkların olduğu bölgeler işaretlenerek bu bölge uyuşturulur. Bu açıdan kişiler herhangi bir acı hissetmez. 10-15 dakika kadar bekledikten sonra işlem yapılacak bölge iyice temizlenir ve 1-2 mm’lik bir kesi açılır. Açılan bu kesinin içine lazer atımını gerçekleştirecek olan fiberin içinden geçen kanül yerleştirilir. Bu şekilde yağ birikimi yapılan bölgeye lazer atımı yapılır. Lazer yöntemi genel olarak tek seans şeklinde uygulanır. Daha keskin sonuç almak isteyen kişiler 3 ay arayla bu yöntemi tekrarlayabilir.

Lazer Öncesinde Ne Yapılmalıdır?

Lazer yönteminin gerektirdiği herhangi bir ön hazırlık bulunmuyor. Buradaki en temel nokta hastanın bu uygulamayı yaptırma konusundaki kararlılığı ve hastanın tedaviye uygunluğudur. Uygulama yapılmadan önce hastanın genel sağlık taraması yapılmalı ve herhangi bir hastalığı olup olmadığına bakılmalıdır. Zira lazer yöntemi bazı hastalıklar için zararlı etkiler meydana getirebilir.

Lazer Sonrasında Ne Yapılmalıdır?

Lazer, insanlarda ciddi etki yaratan bir operasyon değildir. Bu nedenle operasyon gerçekleştikten sonra insanlar hemen günlük işlerine geri dönebilirler. Lazer yöntemiyle yok edilen yağ hücreleri işlem sonrasında hiçbir şekilde geri gelmez. Ancak hasta gereğinden daha fazla kalori alırsa yağ hücrelerinde hacim olarak bir artış olabilir. Bu açıdan lazer yöntemini yaptıktan sonra beslenmenize özen göstermeye devam edin.