0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon İzmir

İstenmeyen tüyler üzerine insanlar tıraş aletleri, epilasyon cihazları veya cımbız gibi araçlarla bir türlü istedikleri verimi alamamaktadırlar. Öte yandan sıklıkla kullanılan ağda türleri her ne kadar kökünden alma gibi bir sonuç verse de ciltte yarattığı acı ve deformasyonları da kötü sonuçlar doğurmaktadır. Bu nedenler tam olarak çözüm sağlayan ve tamamen kurtulma gibi durumları doğuran lazer epilasyon işlemleri artık insanlar tarafından daha sıklık içerisinde tercih edilmektedir.

Neden Lazer Epilasyon?

Ülkemizde sayıları gün geçtikçe çoğalan lazer epilasyon merkezleri gün aşırı çok sayıda başvuru alarak başarılı bir şekilde tüm bu sorunlara çözümler üretmektedirler. Fakat doğru yerde, doğru işlemlere tabii olmak bu durumda oldukça önem duymaktadır. İstenmeyen tüyler üzerine insanlar tıraş aletleri, epilasyon cihazları veya cımbız gibi araçlarla bir türlü istedikleri verimi alamamaktadırlar. Öte yandan sıklıkla kullanılan ağda türleri her ne kadar kökünden alma gibi bir sonuç verse de ciltte yarattığı acı ve deformasyonları da kötü sonuçlar doğurmaktadır.

Lazer Lpg Bostanlı

Bu nedenler tam olarak çözüm sağlayan ve tamamen kurtulma gibi durumları doğuran lazer epilasyon işlemleri artık insanlar tarafından daha sıklık içerisinde tercih edilmektedir. Ülkemizde sayıları gün geçtikçe çoğalan Erkek Lazer Epilasyon merkezleri gün aşırı çok sayıda başvuru alarak başarılı bir şekilde tüm bu sorunlara çözümler üretmektedirler. Fakat doğru yerde, doğru işlemlere tabii olmak bu durumda oldukça önem duymaktadır.

Lazer epilasyonunun gerçek mana da çalışma tekniği istenmeyen tüy ve kılların tamamen yakılması sonucu yok edilme durumunu kapsamaktadır. Dünya genelinde 1990 yılında tam olarak uygulama içerisinde bulunarak kullanılan lazer epilasyonlar gün geçtikçe teknolojinin gelişmesiyle birlikte daha üstün bir sonuç bırakabilmektedir. Günümüz son teknoloji lazer epilasyonlarında birçok farklı işlem rahatlıkla karşılanabilinmektedir.

İzmir Lazer Epilasyon

Daha kolay bir hale gelen uygulama bu nedenle daha hızı fiyatlarla insanların karşısına çıkarken, aynı zamanda ağrısı ve acısız bir tedavi türünü de beraberinde doğurmuştur. Lazer Epilasyon Çalışma Tekniği Lazer epilasyonlar her ne kadar ileri teknolojiye sahip olsa da insan gücüyle yönlendirilen ve tedaviye dönük çalışması sağlanan cihazlar olmaktadır. Cilt uzmanı tarafından kullanılması uygun olan ve uygulamanın da yine tamamen uzman kişi tarafından yapılması güvenli bir ilerleyiş olmasını kapsar.

Lazer epilasyon ile gönderilen enerji sayesinde ciltteki tüylerin köklerine ulaşarak absorbe durumunu ortaya çıkarır. Bu işlem hacminde tüyle tamamen uzamaya yönelik eğilimini kaybetmektedir. İşlem gören lazer epilasyon bu esnada sadece tüylerin uzamasını engellemektedir. Yani ilk seans da hemen tüylerinizden kurtulamazsınız, bunun için en az 4 ila 5 seans arasında laer epilasyona tabii olmanız gerekmektedir.

Lazer Epilasyon Hangi Cilt Yapılarına Uygundur?

Erkeklere Epilasyon İzmir

Lazer epilasyon ile alınan tüy uygulamaları her ne kadar cımbız, epilasyon cihazları, ağda ve benzeri işlemlerden daha üstün olsa da bir takım kişilerin cilt yapılarından ötürü kendilerine uygun olmayabilir. Buna örnek verecek olursak koyu bir cilt yapısına sahip olan kişiler için lazer epilasyon doğru bir karar olmamakla birlikte, cilt sorunları da oluşabilmektedir. Oluşacak olan tüm yan etkiler tamamen cilt yapısının koyu bir tende olması absorbe işleminin etkisiyle ciltte oluşan problemler üzerine olmaktadır. Her ne kadar teknoloji gelişim sağlasa da ve aynı zamanda lazer epilasyon cihazlarında büyük mucizeler gösterse de günümüzde halen koyu cilt rengine sahip kişiler, daha açık renk tona sahip kişilere göre az seanslar görmektedirler. Ayrıca çok açık renk tonuna sahip olan kişilerde de tüylerde bulunan melanin eksikliğinden ötürü lazer epilasyon işlemi istenilen etkiyi vermeyebilmektedir.