0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kök Hücre Tedavisi Nedir

Kök Hücre Tedavisi Nedir

Kök Hücre Tedavisi Nedir

Cilt gençleştirme tedavileri kapsamında yer alan kök hücre tedavisi günümüz en çok tercih edilen türlerden biri olmaktadır. Her ne kadar günümüz koşullarında en son tercih edilen bir yöntem olsa da sıklıkla tercih edilmesinin sebebi ise oldukça etkili bir çözüm olmasıdır. Cildin yaşlanmasıyla birlikte elastin üretimi yapan fibroblast hücrelerin yaşlanmasını sağlar. Öte yandan kollajenlerin de üretiminde katkı olan bu etken kişide yaşlanma yarattığı gibi çeşitli yıpranma belirtilerini de göz önüne çıkarmaktadır.

İzmir Kök Hücre Genç

Kök hücre Güzellik tedavisindeki ilerleyiş kişiden alınan yaşlı hücrelerden daha genç hücreler elde edinerek yapılan bir uygulamadır. Yaşlı hücrelerden alınan genç hücreler izole edildikten sonra tekrar alındıkları yerlere bırakılarak sürecin tamamlanması sağlanmaktadır. Bu işlem neticesinde nasıl ki genç bir bireyin genç hücrelerle parlak ve canlı bir cilt yapısına sahip olunması sağlanıyor ise, hücre tedavisini yaptıran kişinin yaşına bakılmaksızın aynı derece de etki yaratılmasını sağlamaktadır.

Kök Hücre Tedavisi Nasıl Yapılıyor?

Tedavi başlangıcından önce laboratuar ortamında bitkilerinden elde edilen kök hücreler kullanılmaktadır. Her kişiye aynı şekilde uyum sağlayan bu kök hücreler hemen herkeste rahatlıkla kullanılmaktadır. Yani tamamen kişiye özel olarak yapılan bir uygulama türünü kapsamamakta. Buna hitaben tabi ki özel durumlar da olabiliyor, bu tür özel durumlar da ise etkili bir biçimde yapılacak olan kök hücre tedavisinde kişiden alınan hücrelerden yapıldığı için tamamen özel sıfatını taşımaktadır. Uygulama süreci başlangıcında kişinin kulak arkasından alınan çok küçük bir parça tanesi kadar deriden özel üreme alanına taşınması ile başlamaktadır. Bu ortamda yaklaşım 2-3 hafta kadar bekletilen deri parçasından alınan yaşlı hücrelerden genç hücreler elde edilerek yapılma işlemini başlatmaktadır. Genç hücreleri elde etme süreci ise ortalama 3 ila 4 hafta arasında değişiklik göstermektedir.

Kök Hücre ile Güzelleşme

Kök Hücre Tedavisi Nerelere Uygulanabilir?

Cildin hemen her alanında rahatlıkla uygulanan kök hücre genellikle yüz, boyun, el sırtı, dekolte, bacaklar, kollar ve dahi vücudun birçok bölgesinde rahatlıkla işlem gören bir uygulama olmaktadır. Toplamda 3 seanslık bir uygulama tekniği olan kök hücre tedavisi bu seanslara bağlı olarak birer aylık periyotlarla yapılmaktadır.

Kök Hücre Tedavisinden Kimler Faydalanabilir?

Cilt Yenileme Kök Hücre

Kök hücre tedavisi İzmir herhangi bir yaş süreci bulunmuyor, fakat genellikle cildi yaşlanmaya yönelik hareketlenme içerisinde olan kişilerin genel tercihi olmaktadır. Hemen herkesin tercih edebildiği bu uygulama kesin sonuç sağlarken, kişinin de bedensel harici ruhsal durumunu da iyiye götürmektedir. Her ne kadar yaş sınırı olmasa da uzmanlar tarafından belirtilen bilgilerce sadece yaşlanmaya yönelik belirtiler kapsamında sarkan veya yıpranmış cilde sahip olanlar üzerinde yapılması daha uygun kılınmıştır. Tabi her ne kadar herkesin kendi seçim iradesi olduğundan ötürü yaş sınırının olmadığını belirtmekte fayda var. Fakat cildiniz henüz genç ve ufak tefek durumlar üzerine tercih etme düşünceniz var ise, bu durumu bir daha düşünmenizde fayda olacaktır.