0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kışın Cilt Bakımında Dikkat Edilecek Hususlar

Kışın Cilt Bakımında Dikkat Edilecek Hususlar

Kışın Cilt Bakımında Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Kışın cilt bakımı yaz aylarına göre daha kolay olmaktadır. İzmir Lazer Epilasyon makalemize de göz atınız. Kış aylarında yağlı olan ciltler daha mat ve daha durgun olmaktadır. Yağlı ciltler için bakım ve temizlik kış aylarında dikkat gerektirse bile yaz aylarına göre daha etkili ve kolay yöntemleri içermektedir.

Kışın Yapılan Bakım İşlemleri Nelerdir?

Kış aylarında yapılan bakım maskeleri ve kış peeling çalışmalarında cilt yumuşatıcı kremler uygulanmalıdır. Öncelikle nemlendirici maskeler ve peeling losyonları kullanılmalı, daha sonra nemlendirici sürülerek ciltteki kuruluğun önüne geçilmelidir.

Peeling Karşıyaka

Nemlendirici maske ve pellingler ekstra uygulanma yüz kremleri, gece ve gündüz kremi gibi nemlendirici uygulamaları yapılmalıdır. Losyon ve maske işlemi soğuk sularda cilt kuruluğuna neden olabilse bile cildin parlaması ve yağlanması en aza indirilmektedir. En aza inen yağlanma ve yağlanmayı bağlı sorunların önüne geçerken, cildin nemini kaybetmemesi için zaman zaman maske işlemine ara verilmelidir.

Losyon Maske ve Peeling Kış Aylarında Hangi Sıklıkla Yapılmalıdır?

Beklenen koşullarda ve nemlendirici özellikli bu ürünler uygulanmadan öncesi ve sonrası yüze ve cilde yumuşatıcı sürülmelidir. Bu işlem cildin daha fazla kurumasını engellemektedir. Kış aylarında yapılan bu çalışmalara ilave olarak, gül suyu kullanılmalıdır. En son nemlendirici uygulamasından sonra ferah ve daha temiz bir cilt yüzeyi için pamuk yardımı ile cildin yüzeyine bir defalık gül suyu silmesi yapılmalıdır.

Etkili olarak yapılan bu işlemler ile cildin yüzeyi daha bakımlı, taze ve dolgun olmaktadır. Ayrıca kış aylarında buz uygulaması yapılması tavsiye edilmemektedir. Kuruluk ve soğukluk demesi önde tutulmalı buz tedavisi ve temizlik yerine gül suyu temini ön plana çıkarılmalıdır. Bütün uygulamalar sonrasında cildin kurumasını için doğal beklenmeli silme kesinlikle yapılmamalıdır. Kış aylarında fondöten kullanımı en aza indirilmesi cilt yüzeyi serbest bırakılmalıdır.