0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kimyasal Peeling Uygulaması Nedir

Kimyasal Peeling Uygulaması Nedir

Kimyasal Peeling Uygulaması Nedir?

Cilt gençleştirme, canlandırma ve yenileme kapsamına dayalı birçok farklı peeling uygulama türü bulunmaktadır. Cildin cansız ve donuk halini ortadan kaldırmak için tercih edilen ve cildin çeşitli katman düzeylerini onararak kontrol altında tutmaya yarayan bir uygulama olan kimyasal peeling uygulaması günümüzde birçok kadın tarafından ve hatta erkekler tarafında da tercih edilmektedir. Cilt katmanlarının kontrollü ve yüzeysel olarak soyulmasını sağlayan kimyasal peeling sayesinde cildin yenilenmesi ve daha canlı görünmesi sağlanmaktadır. Bu uygulama sonrasında yüzde oluşan lekeler, kırışıklıklar ve akne gibi izlerin giderilmesi sağlanmaktadır.

İzmir Kimyasal Peeling

Deri üzerinde canlılığını yitirmiş ve mat bir görünümü de beraberinde sunan durumları yenileyerek derinin alt tabakasında sağlıklı bir inşa olmasını desteklemektedir. Cilt gençleştirme, canlandırma ve yenileme kapsamına dayalı birçok farklı peeling uygulama türü bulunmaktadır. Cildin cansız ve donuk halini ortadan kaldırmak için tercih edilen ve cildin çeşitli katman düzeylerini onararak kontrol altında tutmaya yarayan bir uygulama olan kimyasal peeling uygulaması günümüzde birçok kadın tarafından ve hatta erkekler tarafında da tercih edilmektedir. Cilt katmanlarının kontrollü ve yüzeysel olarak soyulmasını sağlayan kimyasal peeling sayesinde cildin yenilenmesi ve daha canlı görünmesi sağlanmaktadır.

Bu uygulama sonrasında yüzde oluşan lekeler, kırışıklıklar ve akne gibi izlerin giderilmesi sağlanmaktadır. Deri üzerinde canlılığını yitirmiş ve mat bir görünümü de beraberinde sunan durumları yenileyerek derinin alt tabakasında sağlıklı bir inşa olmasını desteklemektedir.

Kimyasal Peeling Yapmanın Amacı

Kadınların cilt güzelliğine ve bakımına vermiş olduğu önemi biliyoruz. Bu nedenle kimyasal peeling ve benzeri işlemler üzerinde tercihler kılan kişiler ciltlerinin daha pürüzsüz ve canlı olmasını istemektedirler. Parlak bir cildin yanı sıra lekelerden psikolojimken etkilenen kişiler de bu durum üzerine seçimler yapmaktadırlar. Uygulama içerisinde bulunan meyve özleri ile asit tercih edilmesi tamamen eş değer orantı da sağlıklı bir uygulama olmasını sağlamaktır. Alfa Hidroksi Asitleri bu doğrultuda gelişerek tercihler arasında uzmanlar tarafında da önerilen uygulama içi teknikleri kapsamaktadır.

Kimyasal Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır

Bu doğal asit türleri ile yapılan uygulamalar cilde herhangi bir zarar vermeksizin aksine daha iyi bir cilt yapısını oluşturmakta kullanılmaktadır. TCA asit değerleri orta derinlik için, Fenol asitler ise daha derin peeling işlemleri için tedavi olarak kullanılan etkenlerdir.

Kimyasal Peeling Ne Gibi Faydalar Sağlar?

Cilt Gençleştirme İzmir esaslı olarak tercih edilmekte olan peeling işlemi, uygulama sürecinde cilt altında yalancı bir yanık durumu oluşturmaktadır. Bu yanık gerçek olmamakla birlikte sadece deri altında organizmaların canlanmasında ve yeniden yapılanma sürecine girilmesinde uyarı olarak verilmektedir. Bu kapsamda hareket geçirilen onarım mekanizmalarıyla birlikte cilt kendini yenileme aşamasına geçerek durumu olağan bir duruma çevirmektedir.

Faydaları

Sivilce ve sivilce izlerini yok etmek,

Göz altı ince kırışıklıklar dahil tamamını gidermek,

Ağız çevresindeki ince kırışıklıklara çözüm,

Güneş ve yaşlılık lekelerini gidermek,

Çiller,

doğum kontrol ilaçlarının yarattığı lekeleri gidermek,

Son olarak birçok farklı lekenin giderilmesinde de etkin olarak kullanılan ve etkili bir durum sunan uygulama tekniği olmaktadır.

Kimyasal Peeling Merkezleri İzmir

Kimyasal Peeling Uygulaması sadece cilt üzerindeki sivilce, leke ve benzeri durumları gidermekte değil, aynı zamanda deri altındaki sağlıklı onarımı da destekleyen bir uygulama olmaktadır. Yapılan uygulama süresince deri altına bağlı olarak işleyen ve bekletilen solüsyonlar nötralize edilerek işlemin daha iyi bir aşama içerisinde ilerlemesine destek olmaktadır. Bunun yanı sıra ek olarak iyileşme sürecinin akıcı olması üzerine yatıştırıcı kremler ve güneş koruyucu faktöriyel kremler kullanılarak kişinin acısız bir durumda iyileşme sürecine girmesi sağlanmaktadır.