0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Karbon Peeling Tedavisi Nasıl Yapılır

Karbon Peeling Tedavisi Nasıl Yapılır

Karbon Peeling Tedavisi Nedir

Cilt üzerinde önemli etkiler yaratan Q-Switched Nd-YAG lazer uygulaması sayesinde birçok cilt lekesi giderilebilinmektedir. Her ne kadar peeling adıyla cilt soyma işlemlerini anımsatsa da aslında bu yöntem soyma işlemiyle ilgili hiçbir kapsamı bünyesinde barındırmıyor. İşlem içerisinde sonuna kadar hiçbir soyma işlemi yapılmayan bu uygulama da ciltte oluşan lekelerin giderilmesi ve büyümekte olan geni gözeneklerin temizlenerek sıkılaştırılması sağlanmaktadır. Buna ek olarak sağlıksız bir şekilde yağlanma düzensizliğini de gidermekte olan uygulama, cilt sarkmalarında da kullanılan etkili bir yöntem çerçevesini oluşturmaktadır. Uygulama öncesinde veya sonrasında herhangi bir iğne kullanımı olmayan ve aynı zamanda ağrısız geçen uygulama günümüz birçok kadın tarafından tercih e dilen uygulamayı kapsamaktadır.

İzmir Karbon Peeling Merkezi

Cilt üzerinde önemli etkiler yaratan Q-Switched Nd-YAG lazer uygulaması sayesinde birçok cilt lekesi giderilebilinmektedir. Her ne kadar peeling adıyla cilt soyma işlemlerini anımsatsa da aslında bu yöntem soyma işlemiyle ilgili hiçbir kapsamı bünyesinde barındırmıyor. İşlem içerisinde sonuna kadar hiçbir soyma işlemi yapılmayan bu uygulama da ciltte oluşan lekelerin giderilmesi ve büyümekte olan geni gözeneklerin temizlenerek sıkılaştırılması sağlanmaktadır. Bostanlı Estetik Merkezi Buna ek olarak sağlıksız bir şekilde yağlanma düzensizliğini de gidermekte olan uygulama, cilt sarkmalarında da kullanılan etkili bir yöntem çerçevesini oluşturmaktadır. Uygulama öncesinde veya sonrasında herhangi bir iğne kullanımı olmayan ve aynı zamanda ağrısız geçen uygulama günümüz birçok kadın tarafından tercih e dilen uygulamayı kapsamaktadır.

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?

Uygulama ilk olarak özel olarak hazırlanan karbon krem ile cildin kaplanması işlemiyle başlamaktadır. Krem ile ciltte en yüksek verimliliğin alınması için krem cilde uygulanmaktadır. Özel olarak hazırlanan kremin uygulama esnasında lazer ile yapılan vuruşlarda ciltteki bulunurluluğuyla buharlaşarak deri tabakasından kalkmasını sağlamaktadır. Öte yandan foto aktivasyon etkisini yaratmak adına da hücrenin yenilenmesi sağlayan lazer bu doğrultuda kişinin cildinde oluşan lekelerin giderilmesinde büyük rol oynuyor.

Karbon Peeling Uygulamasında Beklenilen Sonuçlar Nedir?

Yapılan uygulama sonrasında kısa bir süre içerisinde tedavinin etkileri görülmekte başlanmaktadır. Öte yandan bu aşama sonrasında cilt daha parlak ve pürüzsüz bir hale gelmektedir. Lekelerin rengi git gide açılarak yok olması ve geniş gözeneklerin de sıkılaşması bu aşama kapsamında sağlanmaktadır. Ayrıca ciltte kolajen artışı ile birlikte elastikiyet ve benzeri toparlanma aşamaları da cilde bağlı olarak etki göstermektedir.

Karbon Peeling Merkezi İzmir

Karbon Peeling Tedavisi İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulama esnasında veya sonrasında ciltte herhangi bir kızarıklık, morluk veya leke gibi durumları yaratmayan Karbon Peeling Karşıyaka, uygulama kapsamında güvenli ve hızlı bir sonuç veren yöntem olmaktadır. Uzmanlar tarafından cilt sorunlarına yönelik birçok peeling yöntemi kullanılmaktadır. Çok sayıda peeling türünün bulunduğunu göz önünde bulundurursak gerek hızlı sonuç vermesi, gerek ise güvenli bir yöntem olması diğer peeling türlerinden ayırmaktadır. Karbon Peeling yöntemi çok rahat ve stabil bir şekilde uygulanmaktadır. Dikkat edeceğiniz en önemli faktör her ne kadar mevsimsel bir takıntı yaratmasa da, yaz aylarında Karbon Peeling kararınıza yönelik o gün güneşlenmemeniz gerekiyor. Buna ek olarak haznesinde yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler kullanarak önlem alabilirsiniz.  Diğer peeling yöntemlerinin aksine daha ilk seansta sonuçlar vermeye başlayan Karbon Peeling, hem de daha uzun kalıcılık süresi sağlamaktadır.

Ortalama bazda cilt tipine göre 10 seanslık olan uygulama 1-2 haftalık aralık periyotları ile yapılmaktadır. Cildinizde oluşan sivilceler ve benzeri oluşumların tedavisinde başarı oranı büyük olan uygulamanın ciltteki oluşan yağlar üzerine de oldukça etkili bir çözüm sunduğunu söylemekte fayda var. Erkek Lazer Epilasyon İzmir Sayfamıza da bakınız.