0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kadın Tipi Saç Dökülmesi

Kadın Tipi Saç Dökülmesi

Kadın tipi saç dökülmesi

Her cinste olan bu hastalık kadınlarda daha zor anlaşılır. Erken beyazlayan saç tedavisi makalemizi de okumanızda yarar var. Erkeklere nazar kadınlarda bu hastalığın görülmesi her 100 kadından 10 unda dır. Bu sac dökülmesinin tedavisi olarak uzman birine ulaşılarak saç ektirme işlemi yapılabilir.

Saç Tedavisi İzmir

​​​​​Kadın tipi saç dökülmesin de oranı ırksal ve genetik yapısına göre değişir. Eğer normal orandan fazla saç dökülmesine mağdur iseniz bir uzmana başvurmanız dahilinde bir programa tabi tutulursunuz. Kadın tipi saç dökülmesi hastalığına sahip Ortalama bir kadın 50 ile 100 arasında saç döker.

Kadın Saç Dökülme Tedavi İzmir

Kadındaki saç dökülmesi hastalığının temel sebebi erkeklik hormonunun fazla üretilmesidir.
Bu olay genellikle kadınların hamilelik olayının bitişinde doğum olayı gerçekleştikten sonra olur. Bu olay zamanında saçları dökülen kişiyi streslerinden uzak tutup gerekli tedavilerin yapılması sonucunda kadındaki sac dökülme miktarının azalacağı görülecektir.
Bu hastalığın belli bir kalıcılığı yoktur ve bulaşıcı değildir.

Kadın Saç Dökülme Tedavi Karşıyaka

Bu hastalığın en çok oluştuğu zamanlardan başka bir tanesi ise doğum kontrol hapının kullanımını bıraktıktan sonra olur. Saçlarda incelik ve dayanıksızlık görülür.
Mevsimsel değişim sonucu olan saç dökülmesinde çok sık görülür. Bu mevsim değişmesi sonucunda saç dökülmesini istemiyorsanız yediklerinize dikkat etmelisiniz. Bilinçsiz beslenme ve yanlış diyetler saçı çok olumsuz etkiler. Bu mevsim değişikliğinde tükettiğimiz vitaminler ve proteinlerimizi arttırmamız lazım.
Eğer el ile temas sonucunda gerilmesi, çekilmesi ve yıpranması sonucunda kalıcı saç dökülmesi hastalığı ortaya çıkar.
En önemli kadın tipi saç dökülmesi sorunu zararlı maddeler bilinçsiz kullanılan ürünler
ve kirli havalar sonucu kadın da saç dökülmesi meydana gelir. Bundan kurtulmanın yolu o ortamlardan oldukça uzak durmak ve bilinçsiz ürün kullanmamak bu hastalıktan kurtulmanıza yardımcı olur. İzmir Botoks makalemize de bakınız. Bu tip sac dökülmelerinden hangisi olduğunu seçip bir uzmana demeniz sonucu size uygun bir program yapacaktır.