0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

İzmir Dermatolog

İzmir Dermatolog

Dermatolog Nedir

Sağlık eğitimi alanına yönelik dermatoloji bölümünde öğrenim gören kişilere Dermatolog adı verilmektedir. İzmir Dermatolog tedavileri hizmeti veren kuruluşumuz, Dermatolog doktor İzmir Eğitim yaşamları boyunca edindikleri bilgi ve tecrübelerle birlikte uzmanlık alanına da terfi edebilen kişiler bu kapsamda uzman dermatolog veya cildiye uzmanı unvanlarıyla da bilinmektedirler.

İzmirde Dermatolog

Dermatologlar deri üzerinde yer alan birçok hastalık üzerine de teşhisler koyabilmektedirler. Özellikle de zührevi alanda kendini geliştiren dermatologlar deri kanseri ve deri üzerinde yer alan kozmetik açıdan bozukluk gösteren birçok deri hastalığına yönelik teşhislerde de bulunabilmektedirler. Teşhislere ek olarak bu hastalıkların tedavisinde de etkin bir rol oynayabilmektedirler. Bireysel kapsamda hastalarına tedavi süresince de desteklerini eksik etmeme gibi durumları da bulunmaktadır. Yapılan bu tedavisel amaçların tamamı hastanın deri ve cilt üzerindeki yapılarına neden olan faktörleri tespit etmek ve en düşük seviyeye indirerek kişinin sağlığına kavuşması üzerinedir.

Dermatolog İzmir

Dermatolog kliniklerinde deri ve cilt hastalıkları, deformasyon ve çeşitli sorunlara yönelik teşhis ve tedavi yöntemleri uygulanarak ilgili olumsuz faktörlerin ortadan kaldırılması sağlanmaktadır. Dermatologlar kalıcı çözümler sunmak adına kendi alanlarına yönelik bulunan tıbbi cihazlar eşliğinde hastalarının tedavi süreçlerini başlatmaktadırlar. Bu duruma hitaben hastanın cilt veya deri sorunlarına yönelik kendi çabalarıyla uğraş vermesi hem hastalık sürecinin erken teşhisten çıkmasına hem de olumsuz durumun daha da kötüye gitmedi durumunu doğurmaktadır. İzmir Botoks tedavisi hizmetini bu nedenle cildinizde oluşan rahatsızlıklara yönelik en kısa çözüm olarak alanında uzman bir dermatologa danışarak çözümler arayabilirsiniz.

Dermatologlar Hangi Alanlarda Hizmet Sunuyor?

Dermatolog üzerine hizmet veren sağlık mensupları öncelikli olarak deri/cilt alanında oluşan her türlü mantar, bakteri ve virüs gibi birçok farklı etken üzerine yoğunlaşarak tedavi sürecine yönelik muayenelerde bulunmaktadırlar. İzmir Lazer Epilasyon Bu muayene sonuçlarına hitaben ortaya çıkan bulgularla hastanın tedavi sürecini başlatarak kısa sürede kesin çözüme taşıma yolunu sağlamaktadırlar.

Az evvel bahsettiğimiz hizmet etkenlerine ek olarak;

Deri kanseri ve benzeri oluşumlar,

Aşırı terleme sorunları,

Deri üzerinde oluşan parazitler,

Deri tümörleri,

Zührevi olarak da adlandırılan cinsel yolla bulaşan hastalıklar,

Saç veya cilt derisi üzerinde oluşan kepeklenme,

akne, sivilce ve benzeri yağ bezi hastalıkları,

Behçet hastalığı,

Vitiligo,

Deri veya cilt üzerinde oluşan yanıklar,

Tırnak hastalıkları,

Siğil hastalıkları,

İsilik,Pilonidal apse ve kist,

Saçkıran,

Zona hastalığı,

Suçiçeği,

Egzama,

Atopi,

Dermatit,

Ürtiker gibi daha birçok farklı alerjik deri hastalıkları üzerine de hizmetler sunmaktadırlar.

Tavsiye olarak cildinizde veya deri hatlarınızda oluşan rahatsızlıklara kendiniz çözümler aramak yerine bu alanda hizmet veren dermatologlardan yardım almak daha mantıklı olacaktır. Bu durum öncelikli olarak sağlığınızı tehlikeye atmama dolayını ortaya çıkarmakla birlikte erken teşhisinde oluşumunu desteklemektedir.