0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

İlaçla Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır

İlaçla Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır

İlaçla Sivilce Tedavisi İzmir

İlaçla sivilce tedavisi ile ilgili konumuzun detaylarına inmeden önce akne olarak da isimlendirilen sivilce nedir ve insan vücudunda ne gibi etkiler bırakmaktadır bunun üzerine değinelim. Genellikle ergenlik çağlarında görülmekte olan sivilceler 20’li yaşlarda da görülebildiği gibi 40 yaşında olan bir bireyde de rahatlıkla görülebilen cilt sorunları arasında bulunuyor. Genel olarak sırt, yüz, göğüs, ve kolun üst kısımlarında biriken yağ kanalları doğrultusunda ortaya çıkmaktadırlar. Akne yani sivilceye sahip olan kişiler her ne kadar fazladan olmasa da genel kapsamda yağlı bir deri tabakasına sahip olmaktadırlar. Sivilceler zaman içerisinde veya ilerleyen yaş ile birlikte ortadan kaybolabilirken, aynı zamanda uzun süreli bir dönemi de kişiye yaşatabilmektedir.

Sivilce Tedavi Doktoru Tavsiye

Görüntü olarak kötü bir görünüm veren sivilceler, kişiden kişiye değişiklik sağlayan psikolojik durumları da doğurabilmektedir. İlaçla sivilce tedavisi ile ilgili konumuzun detaylarına inmeden önce akne olarak da isimlendirilen sivilce nedir ve insan vücudunda ne gibi etkiler bırakmaktadır bunun üzerine değinelim. İzmir Sivilce Tedavisi Genellikle ergenlik çağlarında görülmekte olan sivilceler 20’li yaşlarda da görülebildiği gibi 40 yaşında olan bir bireyde de rahatlıkla görülebilen cilt sorunları arasında bulunuyor. Genel olarak sırt, yüz, göğüs, ve kolun üst kısımlarında biriken yağ kanalları doğrultusunda ortaya çıkmaktadırlar.

Akne yani sivilceye sahip olan kişiler her ne kadar fazladan olmasa da genel kapsamda yağlı bir deri tabakasına sahip olmaktadırlar. Sivilceler zaman içerisinde veya ilerleyen yaş ile birlikte ortadan kaybolabilirken, aynı zamanda uzun süreli bir dönemi de kişiye yaşatabilmektedir. Görüntü olarak kötü bir görünüm veren sivilceler, kişiden kişiye değişiklik sağlayan psikolojik durumları da doğurabilmektedir.

Sivilceler Nasıl Oluşur?

Erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da bulunan erkeklik hormonları yaşın ergenlik dönemlerinde gelmesiyle birlikte yükselme dönemi başlamaktadır. Derideki yağ beze oranlarının artmasıyla birlikte uyarılma başlamakta ve bu yağ bezeleri git gide genişlemektedir. Sivilce Tedavisi Karşıyaka için, Bahsi geçen yağ bezeleri en çok sırt, yüz ve göğüs kısımlarında kendini gösteren durumlardır. Kıl içeren ve folkül olarak da adlandırılan bu durum kanallar vasıtasıyla birbirine bağlantılı olmaktadır. Sebum adıyla da anılan ve yağlı madde üretimi yapan yağ bezeleri, deri yüzeyine doğru ilerleme kat eder. Açılan kıl folikülleri ile boşalarak oluşum sağlamaktadır.

Sivilce neden oluşur

Sivilce Temizliğinde Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?

Cildinizi günlük olarak temizlik bakımından geçirmeniz gerekiyor. Özelliklede cilt bölgesinde temizliklerde jel ya da sabun kullanımı yapmalısınız ve suyun da ılık olması tercih edilmelidir. Sütlü jel veya sabunların yağ oranları bulunduğundan ve cilde daha fazla etki yaratacağından ötürü yüksek mertebe seçimlerinizi bu yönde kullanmamalısınız. Sivilceler sabun ya da jel olarak kullanılan ürünler ile giderilmektedir. Fakat bu ürünler PH değerinin 5.5 olmasına dikkat ve özen göstermelisiniz. Öte yandan çok fazladan yapılan yıkamadan ötürü sivilceleri azdırabilirsiniz. Bu nedenle rutin bakımlarınızı seyrek bir halde yapmanızda fayda var.

İlaçla Sivilce Tedavisi Karşıyaka

Sivilce tedavileri içerisinde en etkili çözüm olan fakat bazen de bir takım kişilerin şikayetleri çerçevesinde olan ilaçla sivilce tedavisi bulunmaktadır. Aşırı kullanım veya yanlış kullanımdan ötürü sivilceler çoğaldığını iddia eden bireyler sivilcelerinin daha da azdığı yönünde sorunlarını dile getirmektedirler. Fakat günlük bazda cildin iki defa ılık su ve jel yardımıyla temizlenmesinden sonra kullanılan ilaçlarla sivilcelerin ortadan kalktığı bilimse ortamlarda kanıtlanmıştır. Bu durumdan ötürü mutlaka yapacağınız ilaçlı tedavi seanslarında doktor tarafından yapılmasına özen gösterin. Zira birçok merdiven altı durumlarını belirten sahte sağlık kuruluşları bulunuyor. Bunlardan olabildiğince uzak durmanız ve gerçek sağlık kuruluşları ile ilgili olarak tercihlerde bulunmanız sağlığınız açısından önem arz etmektedir. Daha detaylı bir inceleme için akne tedavisi üzerinde de aynı konulara denk gelebilirsiniz.