0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Gebelikte Cilt Bakımı

Gebelikte Cilt Bakımı

Gebelikte Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Gebelik süresince her konuda olduğu gibi cilt bakımında da anne adaylarının alışkanlıklarını değiştirmesi gerekiyor. Hamilelik sürecinde bazı püf noktalara dikkat ederek elbette cilt bakımlarını devam ettirebilirsiniz. İzmir Botoks yapan yerler makalemize de bakar mısınız ? Ancak normal hayatınızda yaptığınız kadar sıklıkla bakım yapmanız mümkün olmayacaktır.

Lekelenmelere Karşı Koruyucu Kullanın

Hamilelik döneminde hormonal değişimlere bağlı olarak çeşitli lekelenmeler meydana gelebilir. Bu sebepten dolayı özellikle sokağa çıkmadan önce ya da güneşe maruz kalacağınız zaman koruyucu kullanabilirsiniz. Kullanacağınız bu ürünün 20 faktörlü olması tavsiye edilir. Ayrıca sivilce sorunu olan ve cildi yağlı olan kişiler için yağsız koruyucular tavsiye ediliyor.

Kimyasal Maddelere Karşı Dikkat

Uzmanlar genel olarak tüm makyaj ürünlerini hamilelik döneminde kullanmamanızı öneriyor. Bu kozmetiklerin içerisinde yer alan kimyasallar anne adayına ciddi zararlar verebilir. Çünkü gebelik döneminde anne adayı her anlamda daha korumasız oluyor. Makyaj yapmak konusunda çok ısrarlıysanız mutlaka ürünleri kullanmadan önce doktorunuza danışın.

İzmir Cilt germe Doktor Tavsiye

Cilt Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Hamilelik döneminde cilt daha yağlı hale gelir ve yüz üzerindeki gözenekler tıkanabilir. Bu durum da sivilcelerde yoğun bir artışa sebep olur. Bu açıdan anne adayının öncelikle cilt temizliğine karşı dikkat etmesi gerekiyor. Uygunsuz temizleyiciler ciltte tahrişe ve alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Gebe Cilt Bakımı Anne adayının uygun temizleyicilerle günde bir ya da iki kez cildi temizlemesi tavsiye ediliyor. Ancak bu temizliği çok fazla abartmadan uygulayın. Gün içinde 3-4 kez cildi temizlemeniz size hiçbir fayda vermeyeceği gibi cildinizi de kurutabilir.

Hamilelikte Nemlendirici Kullanımı

Anne adayların hamilelik döneminde cilt kuruması da meydana gelebiliyor. Kuru ve hassas ciltler için önerilen nemlendiricileri kullandırarak gün içinde cildinizi mutlaka nemlendirin. Ancak kullandığınız bu nemlendiriciyi de yine uzman bir cilt hekimine danışarak almanızda fayda vardır.