0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Estetik Dolgu

Estetik Dolgu

Estetik Dolgu Uygulamaları İzmir

Cilt yapısını bozan ve çeşitli deformasyonlara Estetik Dolgu Karşıyaka uğratan bir takım önüne geçilmesi gerekilen etkenler bulunmaktadır. Bostanlı Estetik Dolgu Firması Özellikle de zamanla cildin farklı değişimler göstermesiyle ilgili olarak cilt altında yer alan yağ dokularının azalması bunun en büyük etkileri arasında bulunuyor. Öte yandan cildin gergin ve nemli olmasını sağlayan etkilerin kaybıyla da bu tür sorunlar ortaya çıkabiliyor.

Bostanlı Estetik dolgu

Bu doğrultuda öncelikli olarak kadınların estetik dolgu uygulamaları ile ilgili kararlarının birçok sebebi az evvel bahsettiğimiz etkiler kapsamında yer alıyor. Bu etkiler çerçevesinde cildin hacim kaybı bir yana çökmeler, dudaklarda incelme, yüz hatlarında sarkık ve kırışıklık durumları da en önemli sebepleri arasında bulunmaktadır.

Estetik Dolgu Uygulamaları Hangi Bölgelere Yapılmakta?

Ağız kenarında oluşan sarkmalar başta olmak üzere elmacık kemiğinin olduğu bölge ve burun kenarlarında meydana gelen kırışıklıklar için dolgunlaştırma tekniği kullanılmaktadır. Dudak dolgusu Karşıyaka olarak da tercih edilen bu yöntem genellikle doğuştan veya yaş itibariyle meydana gelen ince dudaklar üzerine dolgunlaştırmada kullanılmaktadır.

Estetik Dolgu botoks karşıyaka doktor

Özellikle de mimik gibi hareketlerde sıklıkla bulunan kişilerin kas kaş ve alın arası bölgelerinde çizgilerin giderilmesinde de uygulanmaktadır. Yüz hatları dışında estetik dolguların bir kısım tercihi de el sırtına yapılan uygulamalardır.

Estetik Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Cilt güzelliği için uygulanan bu tür estetik işlemler ağrısız ve aynı zamanda en kısa süren kapsamda yer almaktadır. İşleme başlanılmadan evvel anestezik kremlerle bölgeye masaj yapılmakta. Doğru bir iz üzerinden gitmek adına işlem görecek olan bölgenin hangi dolgu envanterleri ile yapılacağına karar verilmektedir. Bu işlemde kişinin yüz ve diğer cilt bölge yapıları iyi bir şekilde analiz edilerek işleme hazır hale getirilmektedir.

Estetik Dolgu Uzmanı Karşıyaka

Fotoğraflama işlemi ise hemen analizden sonra yapılmaktadır. Özel olarak temin edilen ince uçlu iğneler kullanılarak enjeksiyon işlemi yapılmaktadır. Akabinde morluk ve benzeri durumların yaşanmaması adına özel olarak hazırlanan kremler cilde uygulanır. Estetiksel açıdan yapılan bu uygulama süreci kişinin cildinde 6-12 ay süresince etkisini korumaktadır.

Estetik Dolgu Uygulamalarının Riskleri Var Mıdır?

Yapılacak olan estetik tekniğinin hem sağlıklı, hem de tam olarak yapılabilmesi adına öncelikli olarak uzman bir doktor muayenesinden geçmeniz gerekmektedir. Akabinde bu tekniği yapacak olan kişinin bir doktor olmasına dikkat etmeli ve mümkün olabildiği kadar bir tıp merkezi içerisinde yaptırmalısınız. İşlem çerçevesinde kullanılan dolgu malzemeleri hakkında mutlaka bilgi alın. Bu maddelerin Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ürünler kapsamında olmasına dikkat etmelisiniz. Ruhsatsız ürünlerin işlemde kullanılması sağlığınız açısından ciddi tehlikelere maruz kalmanızı sağlayacaktır.

Alerjik reaksiyonlar bu tür yarı veya tam kalıcı dolgu malzemelerine karşı atak gösterebilmektedir. Estetik işlemini tercih eden kişide gerek dolgu işlemi sırasında veya sonrasında da kanama, morarma, kızarıklık ve benzeri durumlar görülebilmektedir. Bu tür durumlarda panik yapmamanızı öneriyor ve devamı halinde doktorunuza danışmanız gerekmektedir.