0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Erken Beyazlayan Saçlar

Erken Beyazlayan Saçlar

Erken Beyazlayan Saçlar için Tedavi

Rutin hayatınıza devam ederken hiç yaşlanmayacağınızı düşünürsünüz. Saç Dökülme Tedavi İzmir Fakat yaş ilerledikçe yaşlanma vücutta bazı değişikliklere yol açar. Erken beyazlayan saçlar bilgi: Yaşlanmayla birlikte deride buruşma, sarkmalar ve saç beyazlamaları görünür. Saça rengini veren maddeye melanosit denmektedir. Melanosit saç köklerinde özel pigment hücrelerden oluşmaktadır.   Koyu renk ve açık renk olmak üzere 2 çeşit pigment vardır.

Farklı saç renkleri ise bu 2 pigmentin karışımından ortaya çıkar. Saçların beyazlamasını etkileyen en önemli faktör pigment kaybıdır. Bu kayıp 20 li ve 25 li yaşlardan sonra kendini göstermektedir. Saç köklerimizde melanosit üretimi devam ettikçe saçlarınız kendi rengiyle çıkmaya devam eder. Fakat azaldıkça yerini beyaz saçlara bırakır.  Erken beyazlayan saçlar için farklı nedenlerde saymak mümkün.

Kadın Saç Dökülme Tedavi Karşıyaka

Aşırı üzüntü, şok, ani travma, Genetik, Erken yaşlanma hastalığı, Hava kirliliği, Alkol kullanma, Besin yetersizliği, Sigara, Hormonal bozukluklar, Vitamin eksiklikleri gibi saç beyazlamasını tetikleyen faktörler günlük hayatta başınıza gelmektedir.

Önlemek için özellikle stresten ve üzüntüden uzak durmalısınız. Saç Dökülmesi Tedavi Metodlarımız için tıklayınız.

Beyazlamayı önleyici kür tarifleri elbetteki vardır.

Ceviz kürü; 5 adet kurutulmuş ceviz yaprağını 1 litre suyun içinde 5 dakika kaynatın. Her gün yapmak kaydıyla saç diplerine masaj yapılarak yıkanır.   21 gün devam edilir. Elde edilen sonuca göre süresi uzatılabilir. İkinci olarak zeytinyağı, sarımsak, soğan, yumurta sarısı kürü; 1 adet orta boy soğan ve 5 diş sarımsak güzelce ezilir. Bir kap içerisinde 1 adet yumurtanın sarısı ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı krem kıvamına gelene kadar karıştırılır. Bu karışım saçlara sürülerek 1 saat bekletilir. Ardından ılık su ile masaj yapılarak temizlenir.   Haftada bir kere uygulamak yeterlidir. Fakat süresi saç tipinize göstermiş olduğu etkiye bakılarak uzatılabilir. Üçüncü olarak gül yaprağı kürü; Güzelce yıkanmış gül yaprakları kurutulur ve ardından yakılarak bir kül elde edilir. Elde edilen kül badem yağı ile karıştırılır. Haftada bir defa uygulanır ve ardından durulanır.