0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Erkek Lazer Epilasyon

Erkek Lazer Epilasyon

Daha önceleri lazer epilasyon uygulamaları sadece kadınlar tarafından tercih edilen ve erkeklerden ise yüzücü, bisikletçi, futbolcu veya vücut geliştirici gibi faaliyetlerde bulunan kişiler tarafından seçilmekteydi. Fakat günümüzde bu durum farklı bir sınırı aşarak erkeklerinde aşırı bir şekilde lazer epilasyon üzerine tercihler verdiğini ortaya koymaktadır. Özelliklede vücudunda aşırı kıllanma gibi sorunlarla karşı karşıya kalan erkekler çözümü lazer epilasyon uygulamalarında arayarak kesin sonuçlara ulaşmaktadırlar.

Karşıyaka Erkek Lazer Epilasyon

Erkeklerde kadınlar gibi bazı bölgelerinde oluşan ve kendilerini kimi zaman aşırı derecede rahatsız eden kıllardan kurtulmak istemektedir. Bu nedenle bu bölgelerin temizlenerek kılsız bir cilde sahip olma istekleri çoğunlukla estetik görünüş ile de alakalı olmaktadır.

Lazer Epilasyon Erkek Bostanlı

Erkeklerde lazer epilasyon uygulamalar bölgeleri ise genellikle omuz, göğüs, sakal üstü, sırt, boyun ve ense bölgelerinde tercih edilmektedir.  Daha önceleri lazer epilasyon uygulamaları sadece kadınlar tarafından tercih edilen ve erkeklerden ise yüzücü, bisikletçi, futbolcu veya vücut geliştirici gibi faaliyetlerde bulunan kişiler tarafından seçilmekteydi. Fakat günümüzde bu durum farklı bir sınırı aşarak erkeklerinde aşırı bir şekilde lazer epilasyon üzerine tercihler verdiğini ortaya koymaktadır.

Epilasyon Lazer Karşıyaka

Özellikle de vücudunda aşırı kıllanma gibi sorunlarla karşı karşıya kalan erkekler çözümü lazer epilasyon uygulamalarında arayarak kesin sonuçlara ulaşmaktadırlar. Erkeklerde kadınlar gibi bazı bölgelerinde oluşan ve kendilerini kimi zaman aşırı derecede rahatsız eden kıllardan kurtulmak istemektedir. Bu nedenle bu bölgelerin temizlenerek kılsız bir cilde sahip olma istekleri çoğunlukla estetik görünüş ile de alakalı olmaktadır.

Erkeklerde lazer epilasyon uygulamalar bölgeleri ise genellikle omuz, göğüs, sakal üstü, sırt, boyun ve ense bölgelerinde tercih edilmektedir.

Lazer Epilasyon ile Tüm Kıllar Temizlenir Mi?

Lazer epilasyon ile yapılan kıl alma tekniklerinde hem erkek, hem de kadınlarda ciddi oranlarda kalıcılıkta azalma görülmekte, bu durum kendilerine hayat kalitesine daha ciddi bir katkı sağlayarak yaşam sürmelerini sağlamaktadır. Fakat bu tedavi yöntemiyle %100’lük bir temizleme başarısı mümkün olmadığını da söylemekte fayda var.

Mavişehir Erkek Lazer Epilasyon

Kadınlarda yapılan uygulamalarda cilt ve buna bağlı olarak kıl yapısını ele aldığımız ortalama 6 ila 10 seansta yapılabilinen işlemler yapılmaktadır. Bu durumda %60 ila %80’lık bir oranı ortaya çıkararak kalıcılıkta azalma durumunu göstermektedir. Cilt renginin koyu olması veya cildin dışında kıl renginin de cilt ile aynı renk orantısına sahip olmasıyla birlikte seans sayısı fazlalaşabilmektedir. Bu durum kalıcı epilasyon başarısını da oldukça düşürebilmektedir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Kaç Seans Olmakta?

Kadınlarda da olduğu gibi bu durum cilt ve kıl yapısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Bazı bölgelerde değişkenlik gösteren bu durum ile birlikte erkeklerde lazer epilasyon tedavisi de 6 ila 10 seanslık bir işleme tabii olmaktadır. Göğüs, bacak ve yüz bölgeleri de dahil olmak üzere tedavide iyi bir sonuç elde edilebilinmektedir. Kılların daha derin yerleşimli olduğu bölgeler olan üst kol, ense ve sırt bölgelerinde ise daha fazla seans gerçekleşebilir. Lazer epilasyona karşın bu bölgeler daha dirençli olduğundan ötürü seansın sayısı yüksek olmaktadır.

İzmir Erkek Lazer

Erkeklerde lazer epilasyon tedavileri işleminde koyu kıl yapısı ve açık tenli kişilerde kadınlarda da olduğu gibi genellikle “alexandrite lazer” tekniği uygulanmaktadır. Fakat kıl yapılarının daha derin olduğu bölgeler olan ense, üst kol, omuz ve sırt gibi yerlerde ise lazer ışıklarının daha derine ulaşabildiği 800/810 Nm dalga değerine sahip olan diode lazer epilasyon cihazları kullanılmaktadır. Erkekler için lazer epilasyon seans araları başlangıç seviyesinde olanlar için 6 ila 8 hafta arasında değişmektedir. Öte yandan yüz bölgeleri içinde bu aralık 4 ila 5 hafta sürecine tabii olunmaktadır. İlerleyen seans durumlarında bu aralıkların sayısı git gide açılmaktadır.