0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Elma Sirkesi İle Cilt Bakımı

Elma Sirkesi İle Cilt Bakımı

Elma Sirkesi İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Elma sirkesi, çoğu insan tarafından tercih edilmektedir. İçerisinde bulunan antibakteriyel ve antioksidan özellikleri ile birçok cilt problemlerinin önüne geçer. Ciltte meydana gelen kırışıklar, sivilce, sivilce lekeleri, siyah nokta, akne ve güneş lekeleri gibi birçok cilt lekelerinin önüne geçmenin en iyi yöntemlerinden biridir. İzmir Lazer Epilasyon makalemize de bakar mısınız. Elma sirkesi cildin toparlanmasını sağlar ve ölü derileri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Ancak elma sirkesinin doğru kullanımı oldukça önemlidir. Yanlış uygulandığı taktirde cildin aşırı kurumasına neden olabilmektedir. Yüz maskeleri uygularken hangi maske olur olsun, ciltte 20 dakikadan uzun süre bekletilmemelidir.

Gençlik Aşısı

Aksi taktirde cilt PH değerini kaybetmesine neden olacaktır. Elma sirkesi ile cilt bakımı kürlerinin birçok yöntemi vardır. Elma sirkesi pamuk yardımı ile tüm cilde uygulanır. Ancak göz çevresinden uzak tutulması gerekiyor. 15-20 dakika beklettikten sonra cilt soğuk su ile yıkanmalıdır. Etkisini daha hızlı göstermesi için birçok karışımlar hazırlanmaktadır. Aşağıda verilen bilgilere uyarak elma sirkesi ile bakım kürleri hazırlayabilirsiniz.

Elma Sirkesi İle Maske Kürleri

Elma sirkesi cilde mucizevi etkileri vardır. Etkisini en kısa sürede göstermesi için elma sirkesi ile karışımlar hazırlanmaktadır. Özellikle de elma sirkesi ile bal cilt problemlerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Her cilt tipine uygun bir karışımdır. Ancak haftada 2 kez yapılması önerilir. Bunun yanı sıra, elma sirkesi ve zeytinyağı maskesi de cilde etkisi çok yüksektir. Özellikle de bu karışım sivilce ve sivilce lekelerinin önüne geçmeye yardımcı olur. Buna ek olarak; elma sirkesi ve aspirin maskesi de cilt bakımı için sıkça kullanılan bir yöntemdir. Aspirini ezdikten sonra elma sirkesi ile karıştırılır. Ardından cilde uygulanır. Ancak cildin çok fazla kurumaması adına haftada bir kez yapılması gerekmektedir.