0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Deri Tümörleri Tedavisi

Deri Tümörleri Tedavisi

Deri Tümörleri Tedavisi İzmir

Organlar üzerine sağlıkçılar her ne kadar farklı iddialar ortaya atsa da vücudun en büyük organ kapsamını oluşturan etken deri olmaktadır. Aşırı kompleks bir yapıya sahip olan insan derisi, bu doğrultuda çok sayıda doku ve hücreye yer vermektedir. Konumuz ile alakalı olan tümör problemi ise bu doku veya hücrelerden kaynaklı olarak gelişen ve ortaya çıkan başlıca sağlık durumları arasında yer almaktadır. Tümörler iyi veya kötü sınıflandırılma kapsamında olarak 2 farklı türe sahip olmaktadırlar. Deri Tümörleri, Ultraviyole ışınlarının doğrudan insan vücuduna temas etmesiyle birlikte deri kanseri oluşmaktadır. Bu durum bronzlaştırıcı suni ışık veya mor ötesi ışın teknolojisine sahip olan elektrik lambaları ile de neden olabilmektedir. Bu tür durumlar kötü huylu tümörlerin aktif olarak oluşmasını sağlamaktadır.

Deri Tümör Tedavisi Karşıyaka

Dünyanın atmosfer tabakasını oluşturan ve aynı zamanda evreni koruyan Ozon tabakasının incelmesiyle birlikte ultraviyole ışınları doğrudan insan derisine etki ederek kanserojen etki yaratan ciddi sağlı problemlerini ortaya çıkarabilmektedir. Organlar üzerine sağlıkçılar her ne kadar farklı iddialar ortaya atsa da vücudun en büyük organ kapsamını oluşturan etken deri olmaktadır. Aşırı kompleks bir yapıya sahip olan insan derisi, bu doğrultuda çok sayıda doku ve hücreye yer vermektedir. Konumuz ile alakalı olan tümör problemi ise bu doku veya hücrelerden kaynaklı olarak gelişen ve ortaya çıkan başlıca sağlık durumları arasında yer almaktadır. Tümörler iyi veya kötü sınıflandırılma kapsamında olarak 2 farklı türe sahip olmaktadırlar.

Zira Deri Tümörleri Ultraviyole ışınlarının doğrudan insan vücuduna temas etmesiyle birlikte deri kanseri oluşmaktadır. Bu durum bronzlaştırıcı suni ışık veya mor ötesi ışın teknolojisine sahip olan elektrik lambaları ile de neden olabilmektedir. Bu tür durumlar kötü huylu tümörlerin aktif olarak oluşmasını sağlamaktadır. Dünyanın atmosfer tabakasını oluşturan ve aynı zamanda evreni koruyan Ozon tabakasının incelmesiyle birlikte ultraviyole ışınları doğrudan insan derisine etki ederek kanserojen etki yaratan ciddi sağlı problemlerini ortaya çıkarabilmektedir.

Deri Tümörleri Riskine Yakına Olanlar

Deri yapılarında kolayca çillenme durumu olanlar, Açık tene sahip kişiler, Açık hava veya güneş altında fazladan vakit geçirenler, Aile içerisinde herhangi birinin daha önce deri kanserine yakalanmış olanlar,Cilt yapısında normalin üzerinde fazla bene sahip olanlar,Uzun süreli iyileşmeyen ve kapanmayan vücut yaralarına sahip olanlar risk altında olmaktadırlar.  Deri kanserleri kendi içerisinde farklı alfabetik durumlara yönelik risk raporlarını sunar bunlar; BBC: Dünya genelinde insanlar üzerinde görülen en sık deri kanseri türüdür. Vücut yapısında yayılım göstermeyen bu deri kanseri türü yavaş bir seyir ile ilerlemektedir.

Karşıyaka dermatolog doktor tavsiyesi

Yoğunlaştığı bölgede ağır hasarlar veren bu tür, nadiren ölümcül olabilmektedir. SCC: BBC deri kanseri türüne göre biraz daha alt seviyede olan SCC deri kanseri türü sık rastlanan ikinci tür bir kanser tipidir. Yüz, dudak ve kulak bölgelerinde sıklıkla görülen bir deri kanseri olmaktadır. Bazı kişilerde iç organlarda da yayılabilen bu kanser tipi, daha çok Lenf bezlerinde oluşum göstermektedir. MM: Diğer iki türlü deri kanserine göre daha az rastlanılan bir deri kanseri türü olmaktadır. Bu deri kanseri türü genellikle sıcak bölgelerde yaşamakta olan ve gününün büyük kısmını güneş ışınları altında geçiren kişilerde daha sıklıkla görülmektedir. Ayrıca diğer kanser türlerine göre en tehlikeli deri kanseri türü olmaktadır. Erken teşhis edilebilmesi durumunda tedavisinin tamamı yapılabilme ihtimalinin de bulunduğunu söylemekte fayda var. Teşhis veya tedavi sürecine geç kalınması halinde ölüm gibi ciddi konuları yaratabilmektedir. Bazal görünümü sunan ve aynı zamanda hücreli kanser tipini de oluşturan bu etkenler bazen farklı görünümlerle de ortaya çıkabilmektedirler. Bunlar genel olarak; Kırmızı veya kabuklu yumru şeklinde, Üst kısımlarında kılcal damarları olan, Çukur ve parlak görünümde, Pembe ya da beyaz küçük kitlelerin görünmesi, Yara izine benzeyen ufak kitleler görünümünde de olabilmektedirler.

Deri Tümörleri Tedavisi

Deri kanseri türüne, büyüklüğüne ve bölgede gösterdiği yerleşim durumuna göre tedavide değişiklik gösterebilmektedir. Kanser yeni bir başlangıçta ise ve küçük çapta seyir ediyorsa, ayaktan yapılan anestezi ile kolaylıkla bertaraf edilebilmektedir. İzmir Karşıyaka Deri Tümörü Tedavi Merkezi, Bu işlemlerde elektrik akımı adı verilen teknik sayesinde kanser hücreleri yok edilerek ortadan kaldırılmaktadır. Fakat bu durum karşılığında cildin deformasyona uğraması ve iz gibi kalıcı görünümlerin oluşması büyük bir orantıda seyir gösteriyor. Fakat deri kanseri gibi bir ölümcül durum yaratan türün yok olması bu tür iz ve benzeri oluşumların pek ciddiye alınmamasını da göstermektedir.