0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Cilt Lekeleri Tedavisi

Cilt Lekeleri Tedavisi

Cilt Lekelerine Ne İyi Gelir?

Cilt lekeleri oldukça rahatsız edici lekelerdir. Özellikle sıcak tenli bayanlarda ciddi sorunlara yol açar. Cilt lekeleri özellikle genç yaşlarda sivilce izlerinden doğan ve güneş lekelerinin yol açtığı lekeler ciddi problem ve ruhsal sıkıntılar doğurmaktadır.

Cilt Lekeleri Nasıl Yok Edilir?

Cilt lekeleri özellikle derinlemesine yüzey temizliği ve yapılan peeling uygulamaları ile hafifler. Öncelikle cilt sabunları kullanılmalıdır. Cilt sabunları cilt yüzeyinde oluşan tıkanıklık ve kozmetik kalıntıları temizlemekte oldukça etkilidir. Daha sonra peeling ve maske uygulaması yapılmalıdır. Bu sayede cilt hafifletilmesi lekelerin renk açılma için bu işlemler tekrar tekrar uygulanmaktadır. Ciltteki oluşan kızarıklık ve lekeler özellikle kurutucu etkiye sahip ürünler yardımı ile tedavi edilmelidir. Kremler, maske ve peeling uygulamaları ile ciltler yumuşatılmış şekilde düzenlenmelidir. Cilt yüzeyinde emzik sonra süt ve bebek pudrası kullanımı cildin lekelerinde açmada yardımcı olacaktır.

Temizlik ve Peeling Ne Kadar Süre ile Tekrarlanır?

Yüzey temizliği ve peeling uygulamaları sadece tek seferlik uygulamalar ile tedavi faydası sağlamaz. Bu işlemlerin haftada iki defa uygulanması ve problem ortadan kalkan kadar tekrarlanması gerekir. Bu krem, maske ve peeling uygulamaları sonrası bir kat bebek pudrası sürmektedir yüzdeki yağlı görünümü ortadan kaldırmaktadır. Böylelikle mat ve taze aynı zamanda temiz bir cilt görünümü yakalanmaktadır.

Yüz Temizliği Faydaları

Yüz temizliği faydaları cildin daha taze ve dinamik görünmesini sağlamaktadır. Mat ve yağsız bir görünüm sağlayarak daha genç bir görünüm sağlamaktadır. Cilt yüzeyindeki leke problemleri geçse dahi temizlik amaçlı uygulanması ve seanslarına devamı dilemesi gerekmektedir. Sağlıklı bir görünüm için ayrıca su tüketimine ağırlık verilmelidir. Tedavi sonrası faydalar gözle görülebilir nitelikleri ile kalıcı çözümlerine ulaştırmaktadır.