0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Cilt Kırışıklıkları Tedavisi

Cilt Kırışıklıkları Tedavisi

Cilt Kırışıklıkları Tedavisi İzmir

Yaşlanmayla birlikte, insan vücudunda bulunan nemlilik oranının azalması ve liflerdeki bozulmalar nedeniyle, vücudun çeşitli yerlerinde küçük çapta kırışıklıklar oluşur. Zamanla bu kırışıklıklar büyüyerek, derin çizgilere ve kırışıklıklara dönüşür.

Cilt Kırışıklı Tedavisi Karşıyaka

Fazla güneş ışığına maruz kalmak, deride bulunan enzimlerin daha hızlı yakılmasına neden olur. Bu sebepten dolayı, ciltte kırışıklık ve incelme olur.

Kırışıklığı önlemek için neler yapılır?

Nemlendirici özelliği olan gece kremleri, kırışıklığın önlenmesinde etkilidir.

Bu kremlerin, az olarak deri soyucu özelliği olması nedeniyle, derinin yeniden oluşumunu hızlandırır. Gündüz güneş ışığından koruyucu özel kremler cilde uygulandığında, kırışıklık oluşumu yavaşlar. Bazı masaj uygulamaları, kırışıklık oluşumunu engeller. Cilt Kırışıklık Tedavisi Karşıyaka olarak önerimiz, Bol olarak su içilmesi, kırışıklık oluşumunu engeller.

Cilt Kırışıklı Tedavisi İzmir

Sigara kırışıklık oluşumunun en büyük yardımcısı olduğu için, sigaradan uzak durulmalıdır. Işık duyarlılığı olan ve güneş ışığına karşı etkilenen kişiler, özel kremler kullanmalı ve mutlaka güneş gözlüğü kullanmalıdır.

Kırışıklık Tedavisi İzmir

Derinin soyulması (kimyasal peeling)

Ciltte zarar gören üst tabakanın, farklı oranlardaki meyve asitleri ile soyulması işlemine verilen addır. Güneş, sigara, yaşlanma sebebiyle ciltte oluşan kırışıklıkları ve akne tedavisi izmir, sivilce tedavisi izmir, çil lekesi ve doğum lekesi gibi lekeleri gidermek için kullanılır.

Elektrik akımı ile kırışıklık giderme tedavisi

İnsanların vücutta hissetmediği elektrik akımının, insanlara zarar vermeden, vücuda verilmesi ile deri altındaki küçük kas lifleri aktif hale gelmekte ve deriyi gerginleştirmektedir.

Masaj ile kırışıklık giderme tedavisi

Bazı bitki özlerinin, vücuda masaj yoluyla uygulanılarak yapılması sayesinde kırışıklıkları giderilmesi işlemidir.

Cilt Kırışıklı Tedavisi Bosstanlı

Bazı bitki özlerinin elektrik akımı ile vücuda uygulanması sayesinde daha hızlı cevap alındığı görülür.

Lazerle cilt gençleştirme (kırışıklık giderme) tedavisi

Deri yaşandığı zaman, vücutta oluşan kırışıklıklar, lekelenmeler iyice belirgin hale gelir. Kılcal damarlar belirginleşir. Uygulanacak olan lazerli ışın tedavisi ile bu kırışıklıklar ve izler giderilir.