0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Cilt Germe

Cilt Germe

Cilt Germe

Cilt germe denince akla ilk gelen şey cilt germe ameliyatı devamında ise kimyasal ürünler, bitkisel ürünler, egzersiz, geliştirilmiş cihazlar gibi çözümler geliyor.

Cilt germe ameliyatı

Cilt germenin en hızlı ve kesin çözümü cilt germe ameliyatlarıdır. Cilt germe ameliyatında olay sarkıklıkları ve yağlanmayı ortadan kaldırmaktır. Ameliyat sonrası yüzde şişlik, morluk, uyuşukluk ve gerginlik hissi olabilir. Ameliyat sonrasında önerilen ağır egzersizlerden uzak durmak, güneş ışığından kaçınmak ve dış darbelerden korunmak.

Kimyasal ve bitkisel ürünler

Kimyasal ürünlerde hızlı sonuç elde edemediğimiz gibi maalesef kesin sonuç da elde edemiyoruz. Serumlar, kremler, yağlar, maskeler, kürler bu tarz kimyasal ürünlerin yan etkileri estetik ameliyatına oranla daha fazladır ve ciltte kalıcı hasarlar oluşabilir. Bitkisel ürünlerde de aynı şekilde hem hızlı ve kesin sonuç elde edemeyiz hem de yüzde yanma, kızarıklık, sivilcelenme, geçici ve kalıcı lekeler gibi yan etkiler oluşabilir.

Cilt Germe Karşıyaka

Bu tarz ürünlerde hepimiz sabırsız oluyoruz ve sonucunu almadan benzer içerikli başka ürünlere geçiyoruz, buda bize zaman kaybettiriyor. Kimyasal ürünlerde de güneş ışınlarından kaçınmak öneriliyor.

Cilt germe egzersizleri

En sağlıklısı egzersizlerdir. Cilt germede en çok yüz odaklı egzersizler yapılır. Alın germe, dudak germe, göz kapağı germe, yanak germe, boyun ve gıdık germe gibi egzersizlerle adlandırılırlar. Günde 5-15 Dakika önerilir. Cilt germe egzersizlerinde çok fazla geriye gidilmez ama gelecek için iyi yatırımdır. Cilt germe egzersizlerini bitkisel ürünlerle destekleyerek güzel sonuçlar elde edilebilir.

Geliştirilmiş cihazlar

Cilt germede kullanılan bir diğer yöntem ise geliştirilmiş cihazlar. Geliştirilmiş cihazlarla güzel sonuç elde edilebiliyor. İşlemi yapan güzellik uzmanlarının kurallarına uyularak belirlenen sürede, cildi gerdiren ürünlerden takviye alınarak çok başarılı sonuçlar elde edilebiliyor. İşlemin gerçekleştiği ortamın steril olması, hijyenik ve sağlık şartlarına uygun profesyonel ürün ve cihazların kullanılması, her ünite için ayrı bir odanın olması ve işlemi yapacak uzmanın iyi eğitim almış olması dikkat edilmesi gereken önemli kurallardandır.