0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Cilt Bakımında Doğrular ve Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğrular ve Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğrular ve Yanlışlar?

Cilt bakımı yaz aylarında oldukça önemli olmaktadır. Önemli olan bu bakım maskeleri ve diğer uygulamalar için oldukça dikkatli ve bilgili olmak gerekir. Cilt bakımlarında öncelikle belirlenmesi gereken husus cilt tipi olmalıdır. Cilt tipi, yağlı ve yağsız cilt bakımı ve kuruluk gibi sorunlara karşı çeşitli bakım maskeleri uygulanabilir. Yaygın olarak yapılan hatalar cilt tipini bilmeden uygulanan maskeyle peeling uygulamalarıdır. Cildin kuru kalmasını ve aşırı sebum üretmesi gibi sorunlar daha da ciddi problemlere yol açarak tedavisi mümkün olmayan çeşitli hastalıklara ve lekelere sebep olabilir.

Cilt Bakımında Önce Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

Cilt bakımında hassas bir takım durumlar vardır. Bu hususlar dikkat edilmesi gereken ve hassasiyet isteyen noktalardır. Özellikle evde doğal maske yapmak, ciltte alerjik ve çeşitli reaksiyonlara neden olan besin kaynaklarını kullanmaktır. Cilde yarar yerine zarar veren bu maskeler yerine dermatoloji onaylı ve eczane kontrollü ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Cilt bakım ürünleri kullanırken kozmetik ve fondöten kullanımı yaygın yanlışların başında gelmektedir.

İzmir Lazer Cilt Gençleşirme

Karşıyaka Cilt Bakımı

Bunun yanı sıra çirkin derinlemesine temizlenmeden uyuması veya yeniden makyaj ürünleri kullanılmamış cilt bakımını geriletmekte ve pek çok soruna neden olabilmektedir. Cilt bakımında en doğru davranış dermatolojik onaylı maskeler ve kremlerden oluşur. Aynı zamanda bu ürünleri doğru kullanmak gerekir. İyi temizleme yapılmadan uyumak oldukça yaygın yanlışlar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda yüzü ve cildi aşırı temizlemek Sevim artışına neden olmaktadır. Normal seviyede nakde kullanımı haftada iki kez uygulanmalıdır. Gereksiz fondöten kullanımı cilt bakımı ve tazeliğini oldukça negatif yönde etkilerken, doğru ürünler kullanıldığı taktirde başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Cilt yüzeyini gül suyu ile silmek doğru bir davranıştır. Temizlenen maske ve pelling işlemi gören cildin nefes alması ve canlı görünmesi bu sayede sağlanmaktadır.

Karşıyaka Lazer cilt Yenileme İşlemi