0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Cilt Bakımı İçin Öneriler

Cilt Bakımı İçin Öneriler

Cilt Bakımı İçin Öneriler

Cilt için her gün makyaj yapılmaması önerilmektedir. Bunun sebebi cildin kendi yağı ile beslenmesidir. Makyaj ile uyumamaya özen gösterilmelidir. Haftada bir peeling uygulanmalı cilt ölü derilerden arındırılmalıdır. Kullanılan makyaj fırçaları temizliğine özen gösterilmelidir. Cildin nemlendirilmesi önemlidir. Cilt tipine uygun öneriler seçilmelidir. Cildi arındırmak ve beslemek için mutlaka haftada bir maske uygulanmalıdır. Sağlıklı beslenmeye özen gösterilmelidir. Kırışıklığı önlemek için bol miktarda su tüketilmelidir.

Cilt Bakımı

Parlak, pürüzsüz ve ışıldayan bir cilde sahip olmanın yolu cilt bakımının düzenli olarak yapılması sonucunda ortaya çıkmaktadır. İnsanın karakterini yansıtan ve aynı zamanda sağlık açısından da yüzün bakımlı olması önem taşımaktadır. Ergenlik dönemi ile ciltte bir takım bozulmalar başlamaktadır. Oluşan sivilceler, siyah noktalar, ciltte meydana gelen kuruluk ve kızarıklık gibi sorunlar düzenli olarak ve doğru şekilde yapılan cilt temizlemeleri ile sona ermektedir. Cilt temizliği yalnızca sorun yaşayan kişiler için tavsiye edilmez. Sonrasında ve sağlıklı bir cilde uygulanan cilt bakımı ile oluşacak sorunların önüne geçilmektedir. Ciltte meydana gelen her sorunun belirli bir sebebi bulunmaktadır. Bu kimi zaman yanlış beslenmeden kaynaklanmakta, genetik sebeplerden veya yorgunluk sebebi ile de oluşabilmektedir.

Kılcal Damar Tedavileri Lazer Karşıyaka

Cilt Tiplerine Göre Temizleme

Kuru bir cilde sahip olanlar için yağsız süt önerilmektedir. Gece yatmadan önce pamuk ile yüze sürülmeli yaklaşık 15 dakika kadar bekletildikten sonra temizlenmelidir. Yağlı bir cilde sahip olan kişiler için kaynamış suya atılan bir avuç papatya demlemeye bırakılmalı, pamuk yardımı ile yaklaşık beş dakika yüz silinmelidir. Bu uygulamadan sonra yüze doğal gül suyu sürülmesi tavsiye edilmektedir. Doğal gül suyu cilt temizliği için oldukça etkilidir. Normal cilde sahip olanlar için üzümün suyu elde sıkılmalıdır. Üzüm suyu pamuk ile yüze uygulanmalıdır. Yüzde 15 dakika bekletildikten sonra yıkanmalıdır.