0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Cilt Bakımı İçin Kürler

Cilt Bakımı İçin Kürler

Cilt Bakımı İçin Kürler

Cilt bakım kürleri ile birçok cilt problemlerinden kurtulmak mümkündür. Günlük hayatta evde bulanan malzemeler ile kolayca hazırlanabilen kürler cilde oldukça iyi gelmektedir. Kimyasal içermemesi ve masrafsız olması bakımından sıkça tercih edilebilir.

Doğal Cilt Bakım Kürleri

Ballı Yüz Temizleme Kremi

3 kaşığı bal, 1 yemek kaşığı yoğurt ve 4 yemek kaşığı mürver çiçeği malzemelerdir. Bal ocakta eritildikten sonra ayrı bir kapta yoğurt ve mürver çiçeği kaynatılmalıdır. Yaklaşık 6 saat bekletildikten sonra bu karışım süzülmelidir. Daha sonra içine bal ilave edilerek karıştırılır. Elde edilen krem cam kavanozda muhafaza edilir.

Yüz Temizleme Sütü

Bir bardak sütün içerisine rendelenmiş salatalık eklenerek 1 gün boyunca bu karışım bekletilmelidir. Bu karışım bekletildikten sonra süzülmeli ve elde edilen süt her sabah ve akşam cilde uygulanmalıdır.
Siyah Noktalar İçin Maske Tarifi
Yoğurt ve limon suyunun karıştırılmasıyla elde edilen bu maske yüzde 15 dakika bekletilmeli ve sonra yıkanmalıdır. Haftada bir uygulanması tavsiye edilir.

Cilt İçin Nemlendirici Kür

Süt ve yumurta sarısını karıştırılmasıyla elde edilen kür, yüze uygulandığında bir bez ile sarılarak yaklaşık 15 dakika kadar bekletilmelidir. Daha sonra yıkanmalıdır. Haftada bir ya da iki kez uygulanabilir.
Yüz Lekeleri İçin Maske Tarifi
Bir yemek kaşığı bal, bir yemek kaşığı yoğurt ve bir miktar limon suyu karıştırılır. Yüzde leke olan bölgeye uygulanır. 20 dakika bekletildikten sonra yıkanır.

Canlandırıcı Elma Maskesi

Bir adet rendelenmiş elmaya 2 yemek kaşığı bal ilave edilerek hazırlanan maske cildin sıkılaşıp canlanmasına faydalıdır. Masaj yaparak uygulanmalı ve 15 dakika bekletildikten sonra yıkanmalıdır. Haftada bir uygulanabilir.

Sivilceler için Doğal Kür

Bir paket kuru maya bir miktar su içerisinde krem kıvamına gelene kadar karıştırılır. 5 dakika yüzde bekletilmesi yeterli olacaktır.