0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Cilt Bakımı Hakkında Önemli Bilgiler

Cilt Bakımı Hakkında Önemli Bilgiler

Cilt Bakımı Hakkında Önemli Bilgiler

Cilt bakımı hem estetik açıdan hemde sağlık açısından son derecede önemlidir. Ancak cilt bakımı hakkında bilinmesi gereken birçok konu vardır. Cilt bakımında doğru kozmetik ürünlerinin seçimi oldukça önemli bir detaydır. Yanlış yapılan kozmetik ürünler sivilcelere ve kırışıkları meydana getirebilmektedir. Cilt bakımlarına başlamadan önce cilt analizi yapılması gerekmektedir. Böylelikle nemli, yağlı ve elastikiyet oranları göz önünde bulundurulur. Ardından cilt tipi belirlenir. Genel olarak sağlıklı bir cilt bakımı yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Cilt bakımında bilinmesi gereken bir diğer önemli konuda cilt gözenekleridir. Cilt gözeneklerini açabilmek için buhar banyosu tavsiye edilir. Buhar banyosu, gözenekleri genişleterek kirlerin çıkmasına yardımcı olur. Böylelikle kan dolaşımı hızlanır.

Cilt bakımında her zaman doğru ürünlerin kullanılması gerekiyor. Aksi halde yan etkilerini ortaya çıkarmasına neden olacaktır. Cilt bakımları uygulamalarından iyi sonuçlar alabilmek için cilde zarar veren etkenlerden uzak durulmalıdır.

Cilt Problemlerinin Önüne Nasıl Geçilir?

Cilt bakımında birçok önemli ve detaylı konular vardır. Ancak cilt bakımında olumlu sonuçlar alabilmek içinse birçok zararlı etkenlerden uzak durulması gerekiyor. Özellikle de stresten ve sigaradan mutlaka uzak durulmalıdır. Stres, vücudun en önemli organlarını zedeler ve hormonların bozulmasına yol açar. Bunun sonucunda da cilt problemleri meyana gelir. Sigaranın içerisinde bulunan birçok maddede cildin soluk durmasına ve karışıkların ortaya çıkmasına neden olur. Bu sebeplerden dolayı, stresten ve sigaradan uzak durulması yararlı olacaktır.

Cildin kurumaması ve tahriş olmaması için her gün maskeler yapılmamalıdır. Maskeler haftada sadece 1 kez önerilir. Bunun yanı sıra, geceleri yatmadan önce cilt makyajdan arındırılmalı ve nemlendirilmelidir. Cilt gece daha fazla yağ üretimi yapmaktadır. Bu nedenle de geceleri cilt nemli kalmalı ve temiz olmalıdır.