0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Cilt Alt Tonu Nedir

Cilt Alt Tonu Nedir

Cilt Alt Tonu Nedir Nasıl Belirlenir

Cildin daha güzel görünmesi için birçok şeyi bilmek fayda sağlıyor. Bunlardan biride cilt alt tonu rengini bilmek, cilt alt tonu rengini biliyorsanız kıyafetiniz, saç renginiz ve makyaj ürünleriniz hangi renk olursa daha çok uyumlu oluyor çok daha kolay karar verebiliyorsunuz. Cilt alt tonu warm, cool ve nötr isimleriyle üçe ayrılarak sınıflandırılıyor. Türkçe anlamlarıyla sırasıyla soğuk alt ton, sıcak alt ton ve nötr altton. Cilt alt tonunuzu biliyor olmanız kendinize daha çok yakışan renk tonlarını kullanabilmenizi sağlıyor. Peki bunlar hangi cilt alt tonuna sahip olunduğu nasıl anlaşılıyor?

Cilt Tonu Öğrenme Karşıyaka

Damarlara Bakarak Cilt Alt Tonu

Damarlarınıza bakarak cilt alt tonu anlayabiliyorsunuz. İyi ışıklı bir yerde damarlarınızın rengine bakıyorsunuz. Eğer yeşil renk ise damarlarınız warm alt ton, damarlarınız mavi renk ise cool alt ton eğer rengine karar veremiyorsanız nötr alt tona sahipsiniz demek oluyor. Güneş ışığında denemek daha net sonuçlar verebilir

Deri Mantarı Tedavisi Karşıyaka

Kıyafet İle Cilt Alt Tonu Anlama

Giydiğiniz kıyafet ile cilt alt tonunu anlamanız mümkün oluyor. Eğer mavi renk kıyafetleri üzerinize yakıştırıyorsunuz coolt cilt alt tonu, kırmızı ya da turuncu renkler yakışıyorsa warm alt tonuna sahipsiniz demek oluyor.

Takılar İle Cilt Alt Tonu

Takılarınız ile cilt alt tonunuzu öğrenmeniz mümkün. Altın bir yüzük ya da altın bir kolye taktığınızda cildinizde parlak bir görüntü oluyorsa warm cilt alt tonuna sahipsiniz demek oluyor. Eğer gümüş yüzük ya da gümüş kolye taktığınızda parlak bir görüntü oluyorsa cool cilt alt tonuna sahipsiniz demek oluyor. İki ele de farklı yüzük takarak çok daha kolay bir şekilde anlaşılabilir oluyor. Buna göre kendinize en çok yakışan takıyı bulabiliyorsunuz.

Cilt Tedavileri Karşıyaka