0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Çiller için cilt bakımı

Çiller için cilt bakımı

Çiller için cilt bakımı nasıl yapılır?

Ciltte yer alan çiller doğuştan bulunduğu gibi daha sonra güneş benzeri dış etmenlerin tene zarar vermesiyle meydana gelebilir. Ciltte var olan çillerin iyileştirmesi vardır. Bilhassa son zamanlarda lazer yardımıyla çillerden kurtulmak oldukça basit ve kolaydır. Çillerden kurtulmak adına profesyonel yardım alındığı gibi evde kişinin kendi yapacağı birkaç maske yardımları ile istenilmeyen çillerden arınabilirsiniz.
Bilhassa daha sonra meydana gelen çillere ne kadar hızlı şekilde müdahale edilirse, o kadar hızlı netice alırsınız. Çillerden arınmak adına, tek yapılması gerekli olan sabırlı şekilde maskeyi cilde uygulamaktır. Çillerden kurtulmak adına akşam uyumadan evvel tene bir takım bakım maskeleri tatbik edilebilir.

Çil Nedir?

Çil, genetik niteliklerin aynı zamanda güneşin tesiri ile tende meydana gelen ufak kahverengi lekelere verilmiş olan addır. Çoğunlukla beyaz tenli, gözleri renkli, kızıl veya sarı saçlı bireylerde gözlemlenir. Çil oluşumu bedenin güneşten korunma savunmasıdır. Bundan dolayı çiller ilkbahar ile yaz mevsiminde çiller daha çok belirgin duruma gelir.

Çiller İçin Uygulayabileceğiniz Doğal Maske Tedavisi

Cam bir kabın içerisine iki tatlı kaşığı yoğurt ile bir çay kaşığı karbonat karıştırılır. Hazırlanan karışım cilde sürülür. Maske kuruyana kadar ciltte bekletilir akabinde ılık suyla yüz yıkanır. Bu maske sistemli olarak haftada 2 kere yapılır. Ciltteki kahverengi leke oluşumlarının renginde açılma olduğu görülebilir. Çillerin tamamen giderilmesi adına gıda alım şekline dikkat edilmelidir. Kan değerlerinin düşük olmamasına dikkat edilmelidir. Sıhhatli bir bedende lekeler daha çabuk bir biçimde yok olur.

Çiller İçin Soğanlı Çil Maskesi Tedavisi

Bir diğer yöntem soğanlı çil maskesi uygulamasıdır. Soğanlı çil maskesi adına cam bir tabağın içerisine bir tane kuru soğan rendelenir. Rendelenen soğan suyu sıkılıp posası başka bir yere koyulur. Soğan suyu kadar içerisine eşit ölçüde elma sirkesi ilavesi yapılır. Maske hazır. Elde edilen maske yüz yıkanıp akabinde pamuk yardımı ile hafifçe her tarafına yuvarlak hareketlerle masaj tatbik edilerek sürülür. Maskeyi ciltte 10 dakika bekletip akabinde cilt yıkanır. Bu maske ciltte yanma hissiyatına sebep olabilir.