0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Çatlak Tedavisi İzmir

Çatlak Tedavisi İzmir

Çatlak Tedavisi Karşıyaka

Özellikle de kadınlarda büyük bir orantıda görüle bilinen cilt çatlakları, ergenlik dönemlerinde hızlı bir şekilde kilo alanlarda da görülen vaka olmaktadır. Öte yandan hamilelik evresinde de gözlenen bir cilt problemidir. Hormonal, mekanik ve genetik olarak gerilme gösteren durumlar dışında kilo kaybıyla birlikte ciltte gerilimler başlamaktadır. Bundan ötürü çatlaklarda meydana gelerek ciltte kötü bir görüntüyü meydana getirmektedir. Bu çatlakların ilk oluşumları genellikle pembe ve mor renklerde ortaya çıkmakta olup, bazı zamanlarda ise gri renginde de belirebilmektedir. Bir çeşit doku yırtılması ismiyle de adlandırılan çatlaklar gerisinde iz bırakmaktadırlar. Tam olarak tedavisi henüz bulunmayan ama fraksiyonel lazer uygulaması sayesinde ortalama 5 seans da belirginlik durumu azaltılabilinmektedir.  Özellikle de kadınlarda büyük bir orantıda görülebilinen cilt çatlakları, ergenlik dönemlerinde hızlı bir şekilde kilo alanlarda da görülen vaka olmaktadır. Öte yandan hamilelik evresinde de gözlenen bir cilt problemidir. Hormonal, mekanik ve genetik olarak gerilme gösteren durumlar dışında kilo kaybıyla birlikte ciltte gerilimler başlamaktadır. Bundan ötürü çatlaklarda meydana gelerek ciltte kötü bir görüntüyü meydana getirmektedir. Bu çatlakların ilk oluşumları genellikle pembe ve mor renklerde ortaya çıkmakta olup, bazı zamanlarda ise gri renginde de belirebilmektedir. Bir çeşit doku yırtılması ismiyle de adlandırılan çatlaklar gerisinde iz bırakmaktadırlar. Tam olarak tedavisi henüz bulunmayan ama Fraksiyonel Lazer İzmir uygulaması sayesinde ortalama 5 seans da belirginlik durumu azaltılabilinmektedir.

Çatlaklar Nasıl Oluşur?

Çatlakların oluşumu genellikle vücudun gelişim dönemlerinde kendini gösteren bir sorundur. Özelliklede ağır egzersizler yapan, gebelik durumunda olan veya ani kilo değişimlerine maruz kalan kişilerde sıklıkla görülen bir cilt problemi olmaktadır. Bu tür olasılıklara hitaben özellikle de kol, karın ve bacak kısımlarında oluşmaktadır. Öte yandan vücudun her yerinde görülebilmesi mümkün bir cilt problemidir. Farklı bölgelerde oluşan bu izlerin genellikle açık ve sedef rengine çalan tonlarda olduğunu da söylemekte fayda var. Özelliklede kadınların doğum sonrasında sıklıkla yaşadıkları problemler içerisinde yer almaktadır.

Lazer ile Çatlak Tedavisi

Birçok kişinin merak ettiği ilaçla Çatlak Tedavisi Karşıyaka sorununa cevaben yetersiz kalabildiğini söyleyebiliriz. Lazer tedavilerle daha etkin bir izlenim sağlanabilinen uygulama da başarılı sonuçlar elde edilebilinmektedir. Çatlak izlerinin ortaya çıkma sorunu ise çoğunluklar üst ve alt deri tabakalarında oluşan incelmelerden olması üzerinedir. Oluşum gösteren bu durumu ise elastik lif ve kollajen desteği üzerine lazer ile birlikte tedavisi yapılmaktadır. Lazer ile öncelikli olarak cildin soyulma işlemi yapılmaktadır, akabinde düzeltme mekanizmalarının düzgün çalışabilmesi adına deri altında mikro delikler açılarak enjekte işlemi yapılmaktadır. Bu tür çatlaklık durumlar yaşayan hastaların tek umudu krem değil, son günlerde gündemden düşmeyen Fraksiyonel lazer Karşıyaka ile kesin sonuca varılabilinmektedir.

Lazerle Çatlak Tedavisi Kaç Seans Olmakta?

Kişiden kişiye ve çatlak derecesine göre değişebilen bir durumdur. Minimum 3 ila 5 arasında yapılan seanslarda başarılı sonuçlar alınırken, kimilerinde ise bu durum 7 seansa kadar çıkabilmektedir. Tedavi uygulaması 4 haftadır ve belirli aralıklarla yapılmaktadır. Bu uygulamanın başarı oran sonucu ise yine kişiden kişiye değişiklik göstererek %25 ila %60 arasında bir değişim görülmektedir. Çatlak uygulamasında kullanılan lazer tekniği bu izlerin oluşumunu engellemez veya kökünden kaldırmaz. Sadece belirginlik derecesini ve görünürlüğünü düşürerek olabildiğince saydam bir hale getirmeye yönelik tedavi şekli olmaktadır. Hemen her lazer uygulamasında da belirtildiği üzere koyu veya açık tenli kişilerde belirginlik dereceleri değişiklik gösterebilmektedir. Sizde bu düşünce içerisindeyseniz eğer, mutlaka doğru bir klinik ve alanında uzman birine kendinizi emanet etmeniz gerekmektedir.