0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız
Botox

Botox İzmir

Genç veya güzel görünmek isteyen kişiler genellikle bıçak altı denilen cerrahi müdahaleler olmadan bu işlemleri gerçekleştirmek istemektedirler. Özellikle de kadınlar başta olmak üzere son zamanlarda bakımını ve cilt güzelliğine de önem veren erkekler bıçak altı ameliyatları gibi işlemlere dahil olmayı kabul etmemektedirler. Bu nedenle bıçak altı operasyonlarından kaçan kişiler genellikle botoks izmir estetik ameliyatlar ve benzeri işlemlere tabii olarak uygulamaya dahil olmaktadırlar. Botoks uygulaması genellikle kırışıklık tedavisi için uygulanan ve aynı zamanda yaşın ilerlemesiyle birlikte boyun ve yüz kısmında oluşan belirgin çizgilerin ortadan kaldırılması için tercih edilmektedir.

Karşıyaka Bostanlı Botox yapan yer

Genç veya güzel görünmek isteyen kişiler genellikle bıçak altı denilen cerrahi müdahaleler olmadan bu işlemleri gerçekleştirmek istemektedirler. Özelliklede kadınlar başta olmak üzere son zamanlarda bakımını ve cilt güzelliğine de önem veren erkekler bıçak altı ameliyatları gibi işlemlere dahil olmayı kabul etmemektedirler. Bu nedenle bıçak altı operasyonlarından kaçan kişiler genellikle botoks estetik ameliyatlar ve benzeri işlemlere tabii olarak uygulamaya dahil olmaktadırlar. Botoks uygulaması genellikle kırışıklık tedavisi için uygulanan ve aynı zamanda yaşın ilerlemesiyle birlikte boyun ve yüz kısmında oluşan belirgin çizgilerin ortadan kaldırılması için tercih edilmektedir.

Neden Botoks Tercih Ediliyor?

Botoks uygulamasının tercih edilmesine yönelik en net kararlar genellikle güvenilir ve hızlı bir işlem olması üzerine olmaktadır. Zorluk ve acı kapsamında pek bir yüksekliği bulunmayan türden olduğu için birçok kişi tarafından tercih edilme sebebi olmakta. Güvenilir yerlerde yapıldığı takdirde sağlığınız açısından hiçbir problemin yaşanmayacağınızı bilmenizde de fayda var. Merdiven altı dediğimiz birçok paravan sağlık mekanları bulunuyor. İnsan sağlığını hiçe sayan bu tür yerlerden kesin suretle uzak durmanız sizin açınızdan büyük bir önem taşımaktadır. Botoks uygulamaları kas yapıları üzerine direkt olarak etki ettiğinden ötürü kanama, kesikler veya yaralanma gibi durumlar olmadan basit bir uygulamayı öne çıkarmaktadır.

İzmir Botoks Merkezi

Öte yandan herkesin merak ettiği cevabı da verelim, botoks uygulaması her bölgede uygulana bilinen bir teknik değildir. Yalnızca belirlenmiş bölgelerde yapılmaktadır. Kullanım süreci ortalama 7 ay gibi bir süreci kapsıyor, fakat bu süreç yaş, cinsiyet, kilo ve diğer kişisel özelliklere göre 6 ila 8 ay arasında değişiklik gösterebiliyor.

Botoks Etkisi

Küçük kas yapıları üzerine etki yaratan uygulama, sinir ve kas bağlantılarına da doğrudan etkileşimde bulunarak engellenme durumlarını sağlar. Bu durum doğrultusunda kas yapısının kasılmasını engelleyerek sarkma, kırışıklık ve benzeri oluşumları ortadan kaldırmaktadır. Uygulanan botoks etkisi sayesinde yüz ifadeleri, mimikler ve benzeri durumlar botoks karşıyaka tarafından korunmaktadır. Botoks uygulaması küçük bir iğne aracılığıyla yüz bölgesine az bir miktarda enjekte edilerek belli noktalar üzerinden uygulama yapılmaktadır.

Karşıyaka Botoks Hekim

Şeffaf ve serum kullanımı ile yapılan botoks maddesi, bu kapsamda cilde uygulanmaktadır. Botoks uygulamasında sulandırma tekniği tamamen değişiklik gösterir ve bu değişiklikler doktordan doktora fark yaratabilmektedir.

Botoks Yaptırmak Güvenli Midir?

Botoks tedavisi güvenlidir, fakat tedavisi her ne kadar basit olsa da bir takımlar problemler meydana gelebilir. Bu problemlerin başında ilk sırada kızarıklık bulunuyor. Tedavi sonrasında bir kısım kişilerde az süren baş ağrıları da görülebilmektedir. Buna ek olarak işin en ilginç olan yanı ise sinüzit, migren veya benzeri baş ağrılarına neden olan sağlık sorunlarının büyük bir kısmı botoks tedavisi ile giderilmekte. Tecrübesiz ve deneyimi az olan sağlık merkezlerinde bu tür uygulamalar sonuç olarak göz kapakları başta olmak üzere bir takım bölgelerde sarkmaları meydana getirebilir. Genel kapsamda yaş ve cinsiyet farkı olmadan her bireye uygulanmakta olan botoks tedavisi kas hastalıkları, hamile veya cilt alerjileri olan bir kısım insanlarda zararlı olabileceğinden önerilmemektedir.

Botoks’un Kullanım Ömrü Nedir?

Uygulamadan hemen sonra ilk 72 saat içerisine tedavi kendini göstermektedir. Fakat tam anlamıyla bir etki görmek istiyorsanız en az maksimum 2 hafta sürecinde bu isteğinize karşın görsel olarak cevap alabilirsiniz. Cilt içerisinde yer alan ve sonradan işe yaramayan botoks madde atıkları ise terleme ile birlikte vücuttan atılmaktadır.

Botoks Bostanlı

Terlemeler sonucunda azar azar ciltten atılan maddeden hemen sonrasında ise kalıcılık süresi başlamakta. Bu süreç ise ortalama 8 aylık bir zamanı kapsamaktadır.