0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Botoks Etkileri

Botoks Etkileri

Botoksun Etkisi Ne Zaman Başlar

Kasları gevşetmek amacı ile kullanılan bir ilaç sayesinde Botoks tedavileri yapılmaktadır. Clastridium botulinum isimli bir bakteriden elde edilen bu ilaç yıllardan bu yana değişik kanallarda kas kasılmalarını rahatlaması amacı ile tercih edilmektedir.botoks fiyatları izmir, izmirde botoks yapan hastaneler, botoks fiyatları izmir 2018, izmirde botoks merkezi, izmir karşıyaka botoks merkezleri, botoks fiyatları izmir 2017, izmirde ucuz botoks, botox ve dolgu fiyatları konularında sitemizden bilgi alabilirsiniz.

Erkek Cilt Tedavi Botox İzmir

Çok kısa sürede uygulanmakta ve botoksun etkisi ne zaman başlar şeklinde soruların da oldukça kısa sürede oluştuğunu görebilirsiniz.

Botoks Etkileri
Yüzünüzdeki hareketlerin yapılması için kaslarınız bulunur ve bu kaslar deri üzerine bağlı olmaktadır. Yıllar süren mimik kullanımları ile bu kaslar çizgiler oluşturmaya başlar. Bu durumlar için deriye bağlı olan kasların gevşetilmesi ile bu çizgilerden belirli bir süre kurtulmak mümkün olmaktadır. Kasların geçmesi daha genç bir görünüm otaya çıkaracaktır. Aynı zamanda yüzün üst kısmında bulunan yaşlanma etkilerini de yavaşlatması söz konusudur. Uygulamanın yapılmasının ardından 48 saat sonrasında yapılan tedavinin etkisi görülmeye başlanır. Ve en ideal halinin alınması için on gün geçmesi gereklidir.

Botoks Etkisi Ne Kadar Sürer?

İlk kez yaptıranların 4 ayda bir tekrarlaması gerekli olacaktır. Sonrasında ise bu süre altı aya çıkacak ve en son olarak ta bir yıla uzayacaktır. Baylarda daha geniş yüz kaslarında bu işlemler yapıldığında daha sık aralıklarla bu tedavinin tekrar edilmesi gerekli olabilir. Zaman içerisinde yüz kaslarınızın botoks sayesinde çok fazla hareket etmemesi söz konusudur. Bu da yapılacak botoksu azaltabilir.

Botoks Hangi alanlarda ve Ne kadar Sürede Uygulanır?

Göz çevresi ve kaşların arasında en çok tercih edilmekte ve uygun olmaktadır. Bunun yanında boyun çizgileri içinde kullanılabiliyor. Burun kenarları ve burun ucunu kaldırma amacına yönelik, dudak üzerinde ve çene bölgesindeki kırışıklıklarda da bu tedavi uygulanabilir. Tedavi sonrasın bir iki saat boyunca dik konumda kalmanız gerekli olabilir. 10 dakika gibi çok kısa bir süre içerisinde tedavi tamamlanabilir.