0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Botoksun Ana Maddesi

Botoksun Ana Maddesi

Botoksun Ana Maddesi

Yaşlanma hem organlar hem de deri yüzeyinde hissedilmektedir. İzmir botox kampanya, izmirde botoks yapan hastaneler, izmir karşıyaka botoks merkezleri,
botox ve dolgu fiyatları, botox fiyatları 2017 izmir, izmirde ucuz botoks, Deri yıllar geçtikçe elastik özelliğini kaybetmeye başlar. Güneş ışığı, kozmetik malzemeler, kafeinli içecekler, akne, hızlı kilo verme, mimik hareketleri, radyasyon, yetersiz uyku, tuzlu ve şekerli yiyecekler, sigara, stres ve yeterince su içmemek cilde zarar verir, yaşlanmasını kolaylaştırır.

Yaşlanma Nedir

Doğada her canlı doğar, büyür ve ölür. Karşıyaka Botoks Bu döngü vücudun her hücresi, dokusu, organı ve sistemi için geçerlidir. Hücreler bir süre büyümeye ve gelişmeye devam eder. Bir süre sonra bu sistemlerin büyümesi durur ve yaşlanma süreci başlar. Ciltte yaşlanmaya bağlı olarak kırışıklıklar gözlenir. Bu kırışıklıkların önlenmesi için birkaç yol bulunmaktadır. Maskeler, kremler, bitkisel karışımlar, cilt bakımı kürleri, egzersizler bunlardan bazılarıdır. Ayrıca kırışıklıkların giderilmesinde plastik cerrahi ve botoks yöntemleri de kullanılmaktadır.

Botoks Nedir

Botoksun ana maddesi Clostridium botulinum isimli bir bakteriden elde edilen Botulinum toksinidir. Botoks ise bu toksin yardımıyla ciltteki çizgi ve kırışıklıkların önlenmesi yöntemidir. Botoks cerrahi bir işlem değildir. Alın, ağız kenarı, çene, burun ve göz çevresi, kaş, boyun bölgelerine Botulinum toksini enjekte edilir.

Enjeksiyonun ardından 2. gün etkiler görülmeye başlar. Botoksun etkisi ortalama 6 ay sürmektedir. 6 ay sonra yeniden uygulanabilir. Ayrıca yan etkileri açısından oldukça güven verici bir yöntemdir. Uygulama sonrası baş ağrısı en sık görülen yan etki olmakla beraber nadiren de olsa göz kapağı düşmesi yaşanabilir.

Botoksun Ana Maddesi

Botulinum insanlarda tedavi amacıyla ilk kullanılan mikrobiyal proteindir. İlk kez şaşılık tedavisi için kullanılmıştır. Botulinum toksini, uygulandığı kadında kırışıklıkların da azaldığının gözlenmesi üzerine kırışıklık giderici olarak kullanılmaya başlanmıştır. Botulinum toksini, sinirlerden kaslara gidecek olan uyarıyı engelleyerek kasların hareket etmesini önler. Toksinin uygulandığı kasta hareketlilik azalır. Böylede kasın üzerindeki derinin de hareket etmesi önlenerek dolgun ve düz bir görünüm elde edilmesi sağlanır.