0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır

Alexandrite Lazer İzmir

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır

Lazer epilasyon günümüzde tüylerin kesin çözümünde tercih edilen yöntemlerden birisidir. İstenmeyen ve sizi rahatsız eden tüyleriniz tamamen ortadan kalkmasında oldukça etkilidir. Bu yöntemler lazer cihazları eşliğinde yapılmaktadır. Ağrısı ya da sancısı olmadığı gibi sağlık yönünden de herhangi bir zararı yoktur. Alanında uzman dermatologları tercih ederseniz gönül rahatlığı işe yaptırabilirsiniz. Klinik olarak hizmet vermeyen ve bu alanda uzman kişilerle çalışmayan yerlere kesinlikle güvenmemelisiniz.

izmir lazer epilasyon fiyatları

Epilasyondaki amaç lazer cihazları ile kıl köklerini hasara uğratmaktır. Bu hasara uğrama sadece kıl köklerinde meydana gelir. Deri altı pigmentlerine ya da derinize kesinlikle zararı yoktur. Vücudunuzda istediğiniz bölgeye tek tek atım yapılmasıyla bu işlem gerçekleşir. Yapılan bölgeye göre seans süreleri farklılık gösterebilir. Bayan ya da erkeklerin her bölgeye rahatlıkla uygulatabildiği bir işlemdir. Lazer epilasyon nasıl yapılır sorunuz cevabı için küçük çaplı bir araştırma yapmanız yeterlidir. İkna olmanız kısa sürede sonuçlanacaktır.

Lazer epilasyonun uygulama şekli nasıldır?
Epilasyon olacak bölgenin öncelikle güneş yanığı olmaması gerekir. Bu yüzden de lazer epilasyon kış aylarında ağırlıklı bir şekilde tercih edilir. Ön muayenede kıl yapınıza bakılır. Lazer epilasyonda kıl köklerinizin sert, sık ve sert olması gerekir. Sık ve sert kıl kökleri cihaz daha iyi görür lazer atımları direk kıl köküne iner. Uygulaması son derece basittir. Gittiğiniz klinikte Alexandrite, Diode ya da IPL cihaz vardır. Bu cihazların her birisinin uygulama şekli farklıdır. Fakat aynı amaç için kullanılır. İstediğiniz bölge epilasyon için uygunsa lazer atımları kıl köklerine yapılır. Atım yaparken soğuk hava da üflemesi canınızın acımaması açısından mükemmeldir.

Lazer epilasyon ile tüyleriniz tamamen biter mi?   Lazer epilasyona başladıktan sonra düzenli seanslarınıza gitmelisiniz. Seans sonrasında 15 günü aşmayan kontrol sürelerine de dikkat etmelisiniz. İlk seansta atım yapılamayan tüylerinize kontrol muayenenizde atım yapılır. Genellikle kesin çözüm alınabilmesi için kıl tipiniz önemlidir. 12 seans yaptırdığınız lazer epilasyonda kesin çözüm almanız mümkündür.

Lazer Epilasyon Fiyatları Karşıyaka