0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Akneli Ciltler İçin Bitkisel Kürler

Akneli Ciltler İçin Bitkisel Kürler

Akneli Ciltler İçin Bitkisel Kürler Nelerdir?

Akne en inatçı sivilce türlerinden bir tanesidir. Mutlaka tedavi edilmesi gerekmektedir. Aksi halde ciddi problemlere yol açabilir. Akne problemleri çoğu insanın başına gelebilen bir cilt problemidir. Hem dış görünüş açısından hem de sağlık açısından tedavi edilmelidir. Bu nedenle erken tedaviye başlanması her zaman önemli kılınıyor. İlk olarak akneli olan bölgelere yeşil çay kompresi tavsiye edilmektedir. Günde 2 defa yeşil çayı pamuk yardımı ile o bölgeye nazik hareketler ile sürülmesi önerilir. İçesinde bulunan vitamin ve antioksidan sayesinde bakterileri öldürmeye yardımcı olur.

Akne Temizlik Dermatoloji İzmir

Akneli ciltlere iyi gelen bitkisel kürlerden biride sarımsak ve elma sirkesidir. Sarımsak ve elma sirkesi en iyi bakteri öldürücü özelliklerine sahiptir. Akneli olan bölgelerde çok fazla sayıda mikrop ve bakteri barınmasından dolayı o bölgeye sürülmelidir. Aknelerin tedavisi boyunca sabırlı olunması gerekmektedir. Çünkü aknelerin tedavisi hem zorlu hem de uzun bir süreci kapsamaktadır. Yaklaşık 6 ay ve 1 sene tedavi süreçleri uzayabilmektedir. Kesinlikle stres yapılmamalıdır. Dermatolojiye başvurulması tavsiye edilmektedir. Nedenlerine bağlı olarak ve doğru tedavi yöntemi ile baş edilmesi daha yararlı olacaktır.

İzmir Lazer Akne Tedavi

Akneler Neden Olur?

Akne genel hormonal değişiklerden dolayı kaynaklanmaktadır. Streste hormon dengesini bozmasından dolayı aknenin en belirgin sebepleri arasındadır. Ciddi ve kanlanmaya başlayan akneler ortaya çıkıyorsa doktora başvurulması gerekiyor. Sivilce olarak bilinen akne, tıkanan gözenekler ve lezyonlar sonucu meydana gelmektedir. Akneler genellikle yüz, sırt ve göğüs bölgelerinde oluşur. Aknenin sebebi tam olarak bilinmemektedir. Ancak yine de birçok etkenleri de vardır. Cildin temizliği hiç bir zaman aksatılmamalıdır. Bunun yanı sıra, yağlı ciltlerde daha fazla görülmesinden dolayı cilt günde 3 kez temizlenmesi yeterli olacaktır. Çok fazla yıkamamaya özen gösterilmelidir. Aksi halde cildin tahriş olmasına sebep olacaktır.