0 (232) 366 66 80
Sosyal Medya Hesaplarımız

Akne Tedavisi Karşıyaka

Akne Tedavisi Karşıyaka

Akne Nedir? Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

En sık görülen cilt problemlerinden biri aknedir. Akne son derecede dış görünüş açısından kişileri olumsuz etkilemektedir. Diğer sivilce türlerine göre tedavisi daha zorludur. Akne birçok nedenden dolayı meydana gelmektedir. En çok ergenlik çağında ortaya çıkmaktadır. Ancak tedavi edilmediği takdirde ciddi problemleri ortaya çıkartır ve kalıcı bir hal alır. Akne problemleri, cildin aşırı yağ üretmesinden dolayı ortaya çıkar. Sivilceleri sıkmak, bilinçsiz maskeler yapmak ve sağlıksız beslenmek akne oluşumlarının başlıca nedenleridir. Akne tamamen bir cilt problemidir. Akne problemleri cildin yapısına göre tedavi süreçleri vardır. Genel olarak 6 ayda geçmektedir. Ancak bazı durumlarda 1-2 yıl süreyi bulmaktadır. Çünkü akne olan bölge tahriş olmasından dolayı bakteriler en derinde meydana gelmektedir. Bu nedenle onlardan kurtulmanın en iyi yolu tedavi etmektir.

Akne Temizlik Dermatoloji İzmir

Akne Nasıl Tedavi Edilir?

Akne problemleri kesinlikle göz ardına alınmamalıdır. Kulaktan dolma bilgiler ile maskeler yapılmamalıdır. Çünkü akne olan bölge son derecede hassastır. Eğer yanlış ve bilinçsiz tedavi yapılırsa, cildin tahriş olmasına neden olacaktır. Akne problemlerinin tedavisine başlamadan önce ilk olarak doktora başvurulmalıdır. Nedenleri bilinmeli ve nedenlerine bağlı olarak doktor kontrolünde tedavi edilmelidir. Ancak bu süreç içerisinde cildin temiz kalmasına dikkat edilmelidir. Akne problemlerinin önüne geçebilmek için düzenli olarak sabah ve akşam olmak üzere cilt 2 defa yıkanmalıdır.

Siğil Tedavi Doktoru Tavsiye İzmir

Cildin temiz kalması oldukça önemlidir. Ancak doğru sabunlar ile cilt temizlenmelidir. Bunun yanı sıra, akneli bölge tahriş edilmeden nazik hareketler ile temizlenmelidir. Akne olan bölgeye doktor kontrolünde ilaçlar kullanılmalıdır. Akne tedavisinde mutlaka stres yapılmamalı ve sabırlı olunmalıdır. Çünkü stres sivilce oluşumlarına neden olan en belirgin faktörlerin başında gelmektedir. Cilde bilinçsiz maskeler yapılmamalıdır. Çünkü herkesin cilt yapısı birbirinden farklıdır. Başkalarına iyi gelen maskeler başkalarına da yan etki yapmaktadır.